2024 yılını ilk dolunayı herkes tarafından merak konusu oldu. Dolunayın ne zaman gerçekleşeceği ve burçlara olan etkileri astroloji meraklıları tarafından büyük bir merak konusu oldu.

Yılın ilk dolunayı

2024 yılının ilk dolunayı olarak bilinen "Kurt Dolunayı" 25 Ocak tarihinde gerçekleşecek. Ardından bir sonraki dolunay ise 24 Şubat tarihinde gerçekleşecek.

"Mikro Ay" adlandırılan dolunay, aynı zamanda "Kar Ayı" olarak da biliniyor. Ay’ın dünyaya olan mesafesinin en uzak noktada(yaklaşık 405 bin kilometre)  olduğu bu zaman diliminde, gökyüzündeki bu olayın atmosferde yarattığı etkiler yakından takip ediliyor.

2024 (1)

Peki, Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunayın burçlara etkisi nasıl olacak.

Koç Burcu

Eğer zorunlu bir ilişki içindeyseniz, bu dolunay dönemi ilişki sonlanma potansiyeli taşıyor olabilir. Bekâr olanlar için ise yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Çocuklarınız varsa, onların gündemleri sizi oldukça meşgul edebilir. Arkadaşlarınıza karşı kontrolcü ve egoist davranmamaya dikkat edin. Parasal konularda güzel gelişmeler sizi bekliyor.

Boğa Burcu

Aile içi ilişkiler ve ev hayatınız gündeme geliyor. Ev hayatınızla ilgili önemli bir karar alabilirsiniz. Bir şeyler görünür hale geçecek ve siz de harekete geçiyor olacaksınız. Kariyer ve iş hayatınızla ilgili bir takım güzel gelişmeler olabilir, bunu kötüye kullanmayın.

İkizler Burcu

İletişimde kibirli ve sivri dilli konuşmamaya dikkat edin. Yakın çevrenizdeki kardeşleriniz ve komşularınızla iletişim konusunda sorunlar yaşamanız olası. Kısa mesafeli seyahatler ve yeni yerler keşfetmek size iyi gelecek. Planlı bir seyahatiniz varsa, sorun çıkmaması için dikkatli olun.

Yengeç Burcu

Maddiyat ile ilgili bir takım gelişmeler olabilir. Finansal durumunuzda önemli bir değişiklik veya karar aşamasında olabilirsiniz. Harcamalarınızı bu dönemde abartmamaya özen gösterin. Sosyal çevrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yaşadığınız sorunlardan sonra görüşmeyi kesme eğiliminde olabilirsiniz.

2024 (1)-1

Aslan Burcu

Kendinizle ilgili fiziksel anlamda birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. Hedeflerinizi gözden geçirebilir ve yeni bir yol çizebilirsiniz. İkili ilişkiler ve evlilikle ilgili şartlarınızı fazla zorlamayın. Kariyer hayatınızda gelişen olaylara tepki verirken kontrollü gitmekte fayda var.

Başak Burcu

Alper Gezeravcı ilk gençlik buluşmasını Konya'da yaptı Alper Gezeravcı ilk gençlik buluşmasını Konya'da yaptı

Bu dolunay size farkındalık getirecek ve bilinçaltınızda olan konuları özgür bırakmak isteyebilir. Artık aklınızdaki bütün soru işaretlerini sonlandırabilirsiniz. Yalnız kalma ihtiyacınız artabilir. Arkadan dönen dedikodulara kulak asmayın ve yolunuza bakın. Eğitim, seyahat, yurt dışı bağlantılı işlerinizde zorlanmalar olabilir, sert tavırlar sergilemeyin.

Terazi Burcu

Sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazı ilişkileriniz sona erebilir veya yeni bir arkadaşlık ilişkisi başlayabilir. Toplumsal konularda hassasiyetiniz artabilir. Özel hayatınızda baskıcı tavırlarınızdan uzak durmanızda fayda var. Harcamalarınıza dikkat edin.

Akrep Burcu

Kariyer hayatınızla ilgili önemli bir tamamlanma veya aydınlanma yaşayabilirsiniz. Terfi, iş değişikliği veya yeni bir sorumluluk alabilirsiniz. Aile, eş ve varsa iş ortağınızla ilgili konularda güç savaşına girmemekte fayda var. Gerilimli durumlar oluşabilir.

Yay Burcu

Devam eden hukuksal bir süreciniz varsa, seyri değişebilir veya sonuçlanabilir. Yurt dışı seyahati yapabilirsiniz, bunun için plan yapabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınıza, komşularınıza ve yakın çevrenize karşı daha anlayışlı olmakta fayda var. Gelişen krizler sizi güç savaşlarına itebilir.

Oğlak Burcu

Finansal meseleler gündemde. Miras, borçlar, nafaka, eşin mirası gibi konularla ilgili beklediğiniz gelişmeler sonuçlanabilir. Dolunayın etkisiyle psikolojik olarak destek almak isteyebilirsiniz. Korkularınızla yüzleşin, finansal konularda kimse ile güç savaşlarına girmeyin, daha çok kazanmak uğruna alacağınız riskler kayıp yaşamanıza neden olabilir.

Kova Burcu

İlişkinizde yaşadığınız sorunlar varsa, tamamlanmaya doğru gidiyor olabilirsiniz. Artık karar vermeniz gerekebilir. Ya sorunları tespit edip düzeltme yoluna gidecekseniz, ya da tamam artık deyip konuyu sonlandırıyorsunuz. Hayatınızda gelişecek olaylara abartılı tepki vermemek sizin için yerinde bir karar olacaktır.

Balık Burcu

İş ve kariyer hayatınızı odak noktanız yapıyorsunuz. Sağlığınıza dikkat etmek isteyebilirsiniz. Sağlıklı beslenme, spor gibi aktiviteler başlamayı düşünüyorsanız harekete geçebilirsiniz. Psikolojik olarak kendinizi iyileştirmek için adımlar atmak isterseniz gökyüzü sizi destekliyor olacak iletişim dilinize dikkat edin.

Editör: Deniz Çam