Önce tek başına seçime katılma kararı alıp 4 gün sonra Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi içindeki huzursuzluk sürüyor. Fatih Erbakan'ın partisinin Samsun İl Başkanı Salih Şahin ile birlikte toplam 25 kişi partiden istifa etti. Şahin istifa açıklamasında "Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın sözüyle bir saniyesine hükmedemediğimiz bir dünya için fırıldak olmaya gerek yok" dedi.

14 Mayıs seçimlerine Genel Başkan Fatih Erbakan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterip 4 gün sonra da Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı alan Yeniden Refah Partisi'nde istifa depremi yaşandı. Partinin Samsun İl Başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin de içinde bulunduğu 25 kişi toplu istifa etti.

EYT'yi önceden bilmişti! Şimdi de kademeli emeklilik için tarih verdi EYT'yi önceden bilmişti! Şimdi de kademeli emeklilik için tarih verdi

3 YILDIR GÖREV YAPIYORDU

İl Başkanı Salih Şahin toplu istifayı sosyal medya hesabından duyurdu. Açıklamada, 3 yıldır partisinin İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Şahin, ittifak sürecinin heves ve heyecanlarını kaçırdığını belirtti. Genel Başkan Erbakan'ın her iki kararı alırken yanlış yönlendirildiğini vurgulayan Salih Şahin, partinin Milli Görüş değerlerinden uzaklaştığını ve istifa talebinde bulunduğunu ancak kabul edilmediğini dile getirdi.

"FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK"

"Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın sözüyle bir saniyesine hükmedemediğimiz bir dünya için fırıldak olmaya gerek yok" diyen Salih Şahin, "Onurumuzla, doğrularımızla yüzde 7'ye çok yakınken yalanla dolanla olmayacak bir meçhule gidemeyiz, gitmeyeceğiz. Tüm Samsun'lu hemşerilerime ve bizi seven bizim için buraya gelen emek veren imza veren yanımızda olan dostlarımıza duyulur. Hakkınızı helal edin" ifadelerini kullandı.

"PARTİMİZ ABLUKAYA ALINDI"

Aday belirleme safhasında teşkilat olarak görevlerini yerine getirdiklerini kaydeden İl Başkanı Şahin, şunları söyledi: "İftira kampanyası, dedikodu kumkuması tekrar gün yüzüne çıktı. Tüm teamülleri yok sayıp geçmiş dönem İl Başkanımız ve MKYK üyemiz Halil İbrahim Demirelli Bey için akla hayale gelmeyecek iftiralarla genel merkezimizin son birkaç saat içinde ablukaya alındığını fark ettik. Bu iftiraya önayak olan ismin geçmiş dönem MKYK üyesi olan Mustafa Barutçu olduğuna düşünüyoruz ve biliyoruz. Ve yine bu işin içinde aday adayı olan ve liste pazarlığında ödülünü alan ilçe başkanları olduğunu da biliyoruz. Mustafa Bey'in bu davranışlarının geçmiş dönem çalıştığı yapılarda ve partimizin üç yıllık geçmişinde de tebarüz ettiğini biliyor ve anlayabiliyoruz. Fakat bahis olan ilçe başkanlarının yönetimlerinden ve delegelerinden habersiz bu yalan, iftira ve dedikodu kampanyasına katılmalarını anlamak güç. Ve hatta bu işin öncüsü olanların da bazı ilçe başkanlarının ismini ve makamını kullanarak habersiz bir şekilde imzalarını kullandığını biliyoruz.

"MİLLİ GÖRÜŞ DAVASINA BİR HAYRI OLMAZ"

Milli görüş davasını temsil ettiğini her fırsatta söyleyen sözde dava erlerinin ne kadar dedikodu ve fitne hareket edebileceklerini görmüş bulunmaktayız. İftira, dedikodu ile listeye girenlerin ne bu ülkeye ne bu şehre ne bu teşkilata ne de milli görüş davasına bir hayrı ve katkısı olmayacağı aşikardır. Bu sebepler vesilesiyle görevlerimizden il başkanlığından ve il yönetimimizden 25 arkadaşımızla birlikte istifa ettiğimi Samsun kamuoyuna duyururum."

HABER MERKEZİ