Kastamonulu çiftçiler bu haberi bekliyordu! Hesaplarınızı kontrol edin! Kastamonulu çiftçiler bu haberi bekliyordu! Hesaplarınızı kontrol edin!

AFAD'dan alınan bilgiye göre, Tokat’ın Turhal ilçesinde saat 15.03’te 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 12.4 kilometre derinliğinde meydana geldi. İlk belirlemelere göre sarsıntı herhangi olumsuz bir duruma yol açmadı.

Tokat depreminde 338 konut hasar gördü
Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 19 Nisan Cuma günü etkili olan depremlerde 338 konut hasar gördü.
Tokat’ın Sulusaray ilçesinde en şiddetlisi 5.6 büyüklükteki depremler Tokat’ta 3, Yozgat’ta da 3 ilçede hasara neden oldu. Hasar tespit çalışmaları sürerken şuana kadar yapılan tespitlere göre 338 konut, 99 ahır ve 12 cami ve 1 fırında hasar oluştu. Panikle kaçmaya çalışan 5 kişi yaralandı. Yozgat ve Tokat’ta hasar tespit çalışmalarının akşam saatlerinde tamamlanması bekleniyor.

Peş peşe deprem

Tokat, 19 Nisan Cuma günü aynı gün içinde üst üste gelen depremlerle sarsıldı. İlde meydana gelen 4.7, 4.1 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde ve 30 köyde 191 konutta hasar tespit edildi. Deprem sonucunda ahır duvarları yıkıldı, cami minareleri hasar gördü ve birçok evde çatlaklar oluştu.

AFAD'dan alınan bilgiye göre, Tokat’ın Turhal ilçesinde bugün saat 15.03’te 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

(iha)