Rafa Silva, Beşiktaş ile anlaştı mı? Rafa Silva kimdir, kaç yaşında nereli? Rafa Silva, Beşiktaş ile anlaştı mı? Rafa Silva kimdir, kaç yaşında nereli?

Genç yaşına rağmen tenis dünyasında büyük bir çıkış yakalayan İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, adını her geçen gün daha da fazla duyuruyor. Peki, genç yetenek Carlos Alcaraz kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Alcaraz'ın kariyerindeki önemli dönemeçler ve detaylar:

Carlos Alcaraz Kimdir?

Carlos Alcaraz Garfia, 5 Mayıs 2003'te doğmuş, İspanyol profesyonel bir tenisçidir. Genç yaşına rağmen gösterdiği olağanüstü performanslarla dikkatleri üzerine çekmiş ve tenis dünyasında önemli bir yer edinmiştir.

Alcaraz, gençlik yıllarında dünya 22 numarasına kadar yükselmiş ve ITF Junior Circuit'te iki şampiyonluk elde etmiştir. Profesyonel kariyerine adım attıktan sonra da ITF Erkekler Dünya Tenis Turu'nda üç, ATP Challenger Turu'nda ise dört şampiyonluk kazanmıştır.

En dikkat çekici zaferlerinden biri, Eylül 2022'de Amerika Açık'ta elde ettiği şampiyonluktur. Finalde Casper Ruud'u yenerek bu zaferi elde eden Alcaraz, tekler sıralamasında zirveye çıkan en genç erkek tenisçi unvanını kazanmıştır.

Editör: Haber Merkezi