Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. Dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, iki yıldır mücadele ettiği kanser sebebiyle kaldırıldığı Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

A W204029 01

Yıldırım’ın cenazesi, hastanenin morgundan alınarak memleketi Taşköprü ilçesine bağlı Alatarla köyüne getirildi.

Vandallara Cengiz Aygün'ün sözü var: Akan her kanın hesabı sorulacak! Vandallara Cengiz Aygün'ün sözü var: Akan her kanın hesabı sorulacak!

Mehmet Sarımsak

Alatarla Merkez Camisiide öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yıldırım'ın cenazesi aile kabristanına defnedildi.

G Ni Jzu3 Xw A A F O L0
Cenaze namazına Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu önceki dönem milletvekilleri Hasan Altan, Haluk Yıldız, Metin Çelik, Kastamonu Önceki Dönem Belediye Başkanları Tahsin Babaş, Galip Vidinlioğlu, Sivas’ın Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, il, ilçe ve il dışından gelen siyasi parti başkan ve temsilcileri ile ailenin yakınları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Ayrıca cenazeye TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP TBMM Kurulu da çelenk gönderdi.

G Ni Jzss W0 A Auxx Y
Milletvekilliği görevi süresi boyunca Taşköprü sarımsağı ve Kastamonu'nun yöresel ürünlerini Türkiye gündemine taşıyarak üreticiye destek sağlamak amacıyla seferber olan Mehmet Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde elindeki sarımsakla kürsüde konuşması sebebiyle “Sarımsakçı Vekil” olarak biliniyordu.

G Ni Jze B Xo A Eanic

A W204029 03

G Ni Jzf W M A A8 V U

(iha)