Faydalarını duyduğunuzda Türk kahvesinin yanında hep soda içeceksiniz! İşte Türk kahvesinin yanında soda içmenin faydaları! 

Türk kahvesi genellikle yanında suyla ikram edilen bir içecektir. Öyle ki çoğu kişi önce su içip ardından Türk kahvesi içmeyi tercih eder. Lakin türk kahvesinin yanında su yerine soda içilmesi insan vücuduna çok daha büyük faydalar sağlıyor. Maden suyu olarak da bilinen soda kendi başına da faydalı bir içecek iken Türk kahvesiyle birleştiği zaman resmen kombo etkisi yaratıyor.

MADEN SUYUNUN FAYDALARI

Maden suyu ya da bir diğer adıyla soda, cilt sağlığından kalp sağlığına, kalpten böbreklere kadar vücudun birçok organına iyi geliyor. Maden suyunun içerisinde bulunan potasyum sayesinde vücuttaki kas dokuları yenileniyor ve kas ağrıların önüne geçiyor. Öte yandan doğal mineral suyu olan soda aşırıya kaçmadan düzenli tüketildiği takdirde cilt sağlığına da çok iyi geliyor.

yeni-proje-30.jpg

CİLT BAKIMI İÇİN KULLANILIYOR

Maden suyu ve soda yalnızca içmek için değil cilt bakımı için de kullanılıyor. Çoğu kişinin bildiği gibi kahve telvesi cilde sağladığı olumlu etkileriyle oldukça popüler bir maske olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra maden suyunun içerisinde bulunan antioksidanlar ise cildin temizlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda cildin ölü hücrelerden arınması için hem türk kahvesi hem de soda tercih ediliyor.

SOĞUK HAVALARDAN KORUYOR

Maden suyu içerisinde yüksek miktarda sodyum barındırdığı için kişilerin soğuk havalarda korunmasında önemli bir yöntem olarak kullanılıyor. Öte yandan yaz sıcaklarında ise güneşin zararlı etkilerinden vücudu biraz da olsa koruyor.

Ayrıca maden suyu zayıflama sürecinde de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Tek başına içildiği takdirde sıvı kaybını gideren maden suyu aynı zamanda tokluk hissi veriyor. Dolayısıyla uzmanlar zayıflama sürecinde kişilere maden suyu öneriyor.

Magnezyum, sodyum, potasyum ve kalsiyum deposu olan maden suyu ve Türk kahvesi birlikte tüketilince yaşadığınız sindirim problemlerinin giderilmesinde yüksek fayda görebilirsiniz.

yeni-proje-31.jpg

HAZIMSILIK KARŞISINDA BU İKİLİ ÇOK ETKİLİ

İnsanlar ağır, baharatlı ya da olması gerekenden fazla yemek tükettiğinde vücutta hazımsızlık, şişkinlik ve gaz problemleri ortaya çıkabiliyor. Bu rahatsız edici durumun karşısında ise en çok tercih edilen yöntem Türk kahvesinin yanında bir de maden suyu içmektir.

Ayrıca Türk kahvesi ve maden suyu beraber tüketildiğinde ağızda oluşan kötü kokular gideriliyor. Sodanın yanında içilen Türk kahvesi aynı zamanda içerisindeki kafein sayesinde sinir sisteminin yenilenmesine yardımcı oluyor.

(karar)

7’den 70’e herkesin uğrak adresi Mercan Bilim Merkezi 7’den 70’e herkesin uğrak adresi Mercan Bilim Merkezi