Tosya’da 22 bine yakın seçmenden 18 bin civarında seçmenin katıldığı seçimlere AK Parti Belediye Başkan Adayı Kazım Şahin, MHP Belediye Başkan Adayı Volkan KavaklıgilCHP Belediye Başkan Adayı Tuğçe Kefeli, YRP Belediye Başkan Adayı İbrahim Demir, SP. Belediye Başkan Adayı Muzaffer Karakoç ve Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Hilal Ağa ve BTP Belediye Başkan Adayı İlker Aydın’ın katıldığı Belediye Başkanlığı seçimlerinde en yüksek oyu mevcut başkan ve MHP Belediye Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil alarak, kesin olmayan sonuçlara yeniden Tosya Belediye Başkanı seçildi.

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre;

MHP Adayı Volkan Kavaklıgil       :7515

AK Parti Adayı Kazım Şahin          :6033

YR Parti Adayı İbrahim Demir     :1981

CHP Parti Adayı Tuğçe Kefeli        :1262

Diğer                                                      :104

Oy sayım işlemlerinin bazı yerlerde devam ettiği ve Belediye Başkanlığı seçim pusulalarının yanı sıra İl Genel ve Belediye Meclis Üyelikleri ile Muhtarlık oylarının tasnif ve sayımları tamamlanmadığından Belediye ve İl Genel Meclis Üyelikleri ile mahalle muhtarlarının ileri saatlerde netleşmesi bekleniyor.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Kastamonu'da 'Çeltik Tohumu Temini Programı'nda konuştu! Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Kastamonu'da 'Çeltik Tohumu Temini Programı'nda konuştu!

(tosyahaber37)