250 bin sosyal konut projesinde başvurular 2022 yılında alınmış ve kura çekimi yıl sonuna doğru yapılmıştı. Kura çekiminden sonra kazanan adaylar açıklanmış ve konutların yapımı beklenmeye başlanmıştı.

250 bin sosyal konut projesinde evlerin yapılması ve teslim edilmesi beklenirken TOKİ resmi internet sayfasından yeni bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada bir şehirde konut teslimlerinin yapılacağına yer verildi.

TOKİ resmi sayfasından yapılan açıklamada 6 bin 212 TL taksitle konut satışı yapıldığı bildirildi.

TOKİ'nin o açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Konutlar teslimli olarak satılacaktır.

Anahtar teslim tarihinde, 3065 sayılı KDV Kanunu kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden tahakkuk edecek Katma Değer Vergisi tutarı peşin olarak tahsil edilecektir.

Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’da öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

İnternet sayfamızda yayımlanan planlar tanıtım amaçlıdır. Konutların brüt ve net m² büyüklükleri satış listelerinde gösterilmiştir. Brüt ve net m² hesabı yürürlükteki son İmar Yönetmeliğindeki kriterlere göre yapılmaktadır. Net m² hesabı sıva imalatının yerinde uygulama kalınlığına göre farklılık gösterebilir.

Bursa'nın yeni OSB'sine ADD'den itiriaz Bursa'nın yeni OSB'sine ADD'den itiriaz

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir"

EV FİYATLARI NE KADAR?

TOKİ'nin resmi duyurusuna baktığımızda evlerin fiyatlarına yer verildi. Ev fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

KURA ÇEKİMİ

Kura çekimi 16 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak. Isparta'da yapılacak kura çekiminde 350 konutun teslimi yapılacak.

(aydınlık)