Tıkanmış lavaboları hızlıca açan o yöntem ne? Hangi yöntemle lavabolar çarçabuk açılıyor? Tıkanmış lavabo, kabusunuz olmasın!

Mutfak ve banyolarda bulunan lavabolar içeride biriken kirler, atıklar ve borularda kireçlenmelerin görülmesi nedenleri ile tıkanabilir. tıkanan lavaboları açmak için kimyasal malzemeler ile uzun süren temizlik sürecinin başladığını düşünseniz de lavaboları açmanın çok daha kolay bir yolu var. 

Tıkanan lavaboları temizlemenin püf noktası olarak bilinen temizlik önerileri doğal yöntemler ile karşımıza çıkıyor. Bu yöntemi kullandığınızda lavabolarınız dakikalar içinde temizlenecek. Sadece iki malzemeye ihtiyaç duyacağınız doğal yöntem ile lavabolarınızda tıkanıklıktan eser kalmıyor. İşte tıkanan lavaboları açmanın püf noktası:

Tıkanan lavaboları şıp diye temizleyebilirsiniz! Şelale gibi akan lavabolar için sadece iki malzeme yetiyor - Resim: 1

Ev temizliğinde hemen hemen her konuda yardımınıza koşan beyaz sirke tıkanan lavaboları açarken de en güçlü yardımcınız olacak. Beyaz sirkenin tuz ile karıştırtılarak lavabolarda kullanılması tıkanıklıkları dakikalar içinde temizlemenize yardımcı oluyor. 

Tıkanan lavaboları tek seferde açmak için kullanacağınız doğal yöntemde sadece beyaz sirke ve tuza ihtiyacınız olacak. Beyaz sirke ve tuz ile tıkanan lavaboları temizlemek için ilk olarak lavabo deliklerine 1 çay bardağı tuzu dökün. Ardından tuzun üzerine 2 su bardağı beyaz sirke dökün. Sirke ve tuz borularda etkileşime girerek lavabo giderlerinde kalıntıları temizleyecektir. Son olarak deliklere yavaşça kaynar su dökerek temizliği tamamlayın. 

Tıkanan lavaboları şıp diye temizleyebilirsiniz! Şelale gibi akan lavabolar için sadece iki malzeme yetiyor - Resim: 2

(haberglobal)

AKOM'dan meteorolojiik uyarı AKOM'dan meteorolojiik uyarı