The Economist, olası Marmara depremine ilişkin tüyler ürperten bir analiz yaptı. 2030 tarihini işaret eden Economist'e göre İstanbul henüz beklenen depreme hazırlıklı değil. Yapılan haberde 2030 yılından önce İstanbul'da 7,0 büyüklüğünde bir depremin meydana gelme ihtimalinin yüzde 60'ın üzerinde olduğu belirtildi.

Deprem gerçeğiyle geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli 'asrın felaketi' ile bir kez daha hatırlayan Türkiye, olası büyük Marmara Depreminin korkusuyla yaşıyor. Bu deprem tüm belediyecilik anlayışının da deprem odaklı değişmesi gerektiğine işaret ediyor.

Bursa'da çocuklar bayramın tadını çıkarttı Bursa'da çocuklar bayramın tadını çıkarttı

En çok, Türkiye'nin ve bölgenin ekonomi alanında can damarı olan İstanbul'u etkilemesi beklenen depreme karşı korku ve endişeler de her geçen an giderek artıyor.

İngiliz gazetesi The Economist de yayınladığı haberde İstanbul'da beklenen büyük depreme ilişkin korkutan bir analizi paylaştı.

Envxd3Qqqeqfnha85Snybg

2030 YILINDAN ÖNCE OLMASI BEKLENİYOR

Uzman görüşlerine yer verilen haberde 2030 yılından önce İstanbul'da 7,0 büyüklüğünde bir depremin meydana gelme ihtimalinin yüzde 60'ın üzerinde olduğu belirtildi.

Belediye Başkanlığı içim yarışa giren adayların da depreme karşı neler yapacağı merak konusu haline geliyor. The Economist’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik haberinde seçimlerin belirleyici unsurunun deprem hazırlığı olduğuna dikkat çekildi.