2015 yılında Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi’nde trafik denetimi yaparken PKK’lı teröristlerin otomatik silahlarla açtığı ateşle şehit olan Taşköprülü hemşehrimiz İlker Narin’i bugün şehadetinin 8. yıl dönümünde anıyoruz.

2015 yılında Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde alçak bir saldırı sonucu şehit olan Taşköprülü İlker Narin'in cenaze namazı bundan tam 8 yıl önce Taşköprü ilçe merkezindeki şehir stadyumuna kılındı. Burada gerçekleştirilen cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

56256600f018fb45587d0d06

Diyarbakır’da 2015’te trafik polisleri Gılıç ile Narin’in şehit edildiği olayla ilgili şok bulgu: O dönemde görevdeki FETÖ’cü polislerin iki meslektaşını aralarında mesajlaşarak PKK’nın pusu kurduğu noktaya gönderdiği ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Selahattin Eyyübi Caddesi'nde 30 Ağustos 2015'te devriye gezen trafik polislerine ait araç kalaşnikofla yaylım ateşine tutulmuş, hain saldırıda polisler Ahmet Gılıç ile İlker Narin şehit olmuştu. Teröristin suikast silahını olay yerinde bırakıp kaçması ve MOBESE görüntülerinin incelenmesinde olayın failinin terörist Ali Güzel olduğu tespit edildi. Terörist dağa kaçtığı için yakalanamazken, kendisine yardım eden belediyede temizlik işçisi Cengiz Furat yakalandı. Furat ifadesinde, terörist Ali Güzel ile HDP seçim bürosunda tanıştığını söyledi.Sanık Cengiz Furat 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı. Diğer fail Ali Güzel hakkında ise arama kararı çıkarıldı.

diyarbakirsaldiri

Darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlarda FETÖ'cü bazı polis ve komiserlerin bu hain saldırıda da bağlantıları tespit edildi. FETÖ'cü firari 8 polisin By Lock kullanıcısı olup olmadıklarına dair telefon hatları incelenirken şok edici gerçek de açığa çıktı. İncelemede şehit 2 polisin olay yerine görevlendirilmesinden sorumlu olan komiser Ercan E. ile polisler Burak Y. Ömer Faruk K., Ali K., İbrahim B., Abdulkadir B., Fatma G. ve Fatih G.'nin kendi aralarındaki mesaj ve sesli görüşmelerinde, 2 polisin şehit olduğu gün ve saatte kırsaldaki olay yerinde hiçbir trafik akışı ve yoğunluğu bulunmadığı halde polisleri ani bir kararla telsiz talimatıyla olay yerine yönlendirdikleri, önceden burada keşif yapan teröristin de trafik ekibi devriye gezdiği sırada araca gündüz saat 13.20'de yaklaşarak saldırıyı gerçekleştirdiği belirlendi. FETÖ'cü 8 polisin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç edilmeden hemen önce firar ettikleri öğrenildi.

Hazırlayan: Oğuzhan ERDOĞAN

Kaymakam Özen ve Başkan Çatal, Sarımsak ve Kendir Üretim Kooperatifi'ni ziyaret etti Kaymakam Özen ve Başkan Çatal, Sarımsak ve Kendir Üretim Kooperatifi'ni ziyaret etti