Kastamonu’nun Taşköprü ilçesi, Kurban Bayramı öncesinde büyük bir hareketlilik yaşıyor. İlçede hem gurbetten gelenler hem de yerel halk bayram hazırlıkları kapsamında bayram tıraşı için kuaförlere akın etti.

Whatsapp Image 2024 06 11 At 21.23.30 11Zon

Kuaförlerde Bayram Yoğunluğu

İlçenin tanınmış erkek kuaförlerinden Korkmaz Erkek Kuaförleri'nin sahibi Basri Korkmaz, bayram öncesi yaşanan yoğunluktan bahsederek, "Bayram tıraşı olmak isteyen vatandaşlarımız berberlere akın etti. Bayram öncesi dükkanlarımızda yoğunluk var. Bizi tercih eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder, tüm hemşehrilerimize hayırlı bayramlar dilerim," dedi.

Whatsapp Image 2024 06 11 At 21.23.31 (1) 11Zon

Korkmaz, bayram tıraşının Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu ve bu dönemde kuaförlerin işlerinin oldukça arttığını belirtti.

Whatsapp Image 2024 06 11 At 21.23.31 (2) 11Zon

Esnaflarda Bayram Hareketliliği

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte ilçedeki diğer esnaflarda da benzer bir yoğunluk gözlemleniyor. Manavlar, alışveriş merkezleri ve pastaneler, bayram alışverişi yapan vatandaşlarla dolup taşıyor. İlçedeki bu hareketlilik, esnafların yüzünü güldürürken, bayramın birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini de gösteriyor.

Taşköprü'de kaza: Baba ve kızı ağır yaralı! Taşköprü'de kaza: Baba ve kızı ağır yaralı!

Whatsapp Image 2024 06 11 At 21.23.31 11Zon

Birlik ve Beraberlik İçinde Bayram

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yaşanan bu bayram telaşı, hem yerel halkın hem de gurbetten gelenlerin bir araya gelerek bayramı coşku içinde kutlamalarını sağlıyor. İlçedeki bu canlılık, bayramın manevi atmosferini güçlendiriyor ve toplumsal dayanışmayı artırıyor.

Editör: Hamza Sefa Yılmaz