Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, ürettiği kokulu mumları satarak gelir elde ediyor.

Taşköprü Kaymakamlığı tarafından desteklenen bu girişim, hem sosyal yardımlaşmayı sağlıyor hem de kursiyerlere gelir kapısı oluşturuyor.

ADEM bünyesindeki kursiyerlerin ürettiği çeşitli kokulu ve görsel şıklıkta olan mumlar, Vakıf aracılığıyla satılıyor. Elde edilen gelirin masrafları düşüldükten sonra kalan kısım, 56 kursiyere eşit olarak dağıtılıyor. Ayrıca ev hanımlarının da katılım sağladığı merkezde, kursiyerlerin daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlamak amacıyla çocuklar için oyun alanları oluşturuldu. Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'nda usta öğretici olarak görev yapan Hülya Özkan, yaptığı açıklamada “ Yaptıklarımız ürünleri alışveriş merkezlerine satıyoruz. Kursiyerlerimize elde ettiklerimiz geliri eşit şekilde dağıtıyoruz ve ayrıca 3 ayda bir teşvik ücreti veriyoruz.

Kursiyerlerden Fatma Görgülü, Aile Destek Merkezi'nin ailelerine hem destek hem de gelir kapısı olduğunu vurgulayarak, “Yapılan ürünlerimizi Vakıf öncülüğünde satarak gelir elde etmenin yanı sıra çocuklarımızda oyun alanında eğlenme imkanı buluyor. Hem gelir kapısı oluyor, hem de el becerilerimizi geliştiriyoruz. Bizlere destelerini esirgemeyen Taşköprü Kaymakamımız Bekir Özen'e, Vakıf Müdürümüz Halil Çelik'e ve usta öğretici Hülya Özkan'a ev hanımlarının umut ışığı oldukları için çok teşekkür ederim“ dedi.

Özellikle çiçek desenli ve hediyelik mumlar, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Taşköprü'de şaka gibi olay: Ağacı salladı, araç üzerine düştü! Taşköprü'de şaka gibi olay: Ağacı salladı, araç üzerine düştü!

Özel Haber: Hamza Sefa YILMAZ

Image00007Whatsapp Image 2024 02 22 At 10.15.31 (1)Whatsapp Image 2024 02 22 At 10.15.27Image00003Image00001