İstanbul’da okul müdürü İbrahim Oktugan’ın bir öğrencisi tarafından katledilmesinin yarattığı tepkiler Taşköprü’de de eyleme dönüşüyor.

İstanbul’da bulunan bir özel okulda müdür olarak görev yapan İbrahim Oktugan’ın bir öğrencisi tarafından katledilmesinin ardından Türkiye genelinde eğitimcilere yönelik artan şiddet vakalarına bir tepki olarak tüm eğitim sendikaları ortak eylem kararı aldı.

Son günlerde eğitimcilere yönelik hızla artan şiddet vakalarına bir tepki de Taşköprü’den geldi.

Taşköprü’de 20 Mayıs'ta hava nasıl? Taşköprü’de 20 Mayıs'ta hava nasıl?

Eğitim sendikaları yönetimlerinin aldığı öğretmenlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek ve tepki göstermek adına aldığı ortak eylem kararının ardından Taşköprü’de öğretmenler yarın (cuma) eylem yapacak.

Taşköprü’de 450 öğretmen görev yaparken kaç öğretmenin eyleme katılacağı da öğrenciler ve veliler tarafından merak edilirken bir çok öğretmenin meşlektaşlarının katledilmesine tepki göstermek ve “Eğitimciye şiddete hayır” demek için iş bırakması bekleniyor.

Peki, yarın okullar tatil mi?

Öğretmenlere yönelik artan şiddete tepki göstermek için bazı öğretmenler yarın iş bırakacak. Okulların yarın tatil olduğu iddiasına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri açıklama yaptı. İddialar yalanlanırken yarın okulların açık olacağı eyleme katılmayan öğretmenlerin derslerine devam edeceği vurgulandı.

Ogretmene Siddete Dur Demek Icin Ogretmenler Cuma Gunu Is Birakiyor 569228