Geçtiğimiz yıl Taşköprü ilçemizde çekimleri tamamlanan film seyirciyle buluştu. 
Taşköprü Belediyesi öncülüğünde çekimlerine geçtiğimiz yıl tamamlanan ve sokak çocuklarının konu alındığı, başrollerinde Erhan Ufak, Ali Yasin Özegemen, Mehmet Kurt, Naci Taşdoğen, Ahu Çat gibi ünlü oyuncuların yer aldığı “Tepe Operasyonu” isimli sinema filminin galacoşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

0864152f-e8f3-4fb4-85b6-95de92958d6a
Taşköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen film galası Taşköprülüler ve filmde sahne alan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.
İlk olarak gerçekleştirilen kokteylde ünlü oyuncular ve teknik ekiple bir araya gelen vatandaşlar film hakkında sohbet ettiler.

Filipinler Ligi'ndeki Taşköprülü hemşerimiz Demiroğlu’ndan Başkan Arslan’a ziyaret Filipinler Ligi'ndeki Taşköprülü hemşerimiz Demiroğlu’ndan Başkan Arslan’a ziyaret

d378307b-dfec-4686-8d8c-e634c95eb4f6
Daha sonra beyaz perdeye yansıtılan film galaya katılan vatandaşlar tarafından meraklı gözlerle izlendi.
Filmin bazı sahnelerinde kendilerini gören vatandaşlar ise mutluluğunu gizleyemedi.
Bölgeye dadanmış bir seri katilin peşine düşen polis timinin, sokak çocuklarını alıkoyarak çalıştırıp istismar eden bir çete ve bütün bunların ortasında yaşamlarına devam etmek zorunda kalan halkın hikayesini konu edinen aksiyon dolu filmin sona ermesi ile birlikte film yönetmenleri ve Belediye Başkanı Abdullah Çatal ve İlçe Kaymakamı Bekir Özen, sahneye çıkarak konuşma gerçekleştirdi.

13d3ec18-3d67-4fcd-b3e9-9ade04aab3b7
Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal yaptığı konuşmada;
“Taşköprü ilklerin şehridir ve Kastamonu’da diğer ilçelerin içinde her zaman ilklerin şehri olmuştur. Bizde Taşköprü Belediyesi olarak Kastamonu’da bir ilke imza atalım istedik. Cenab-ı Allah bize bunu nasip etti ve Taşköprü’ye tamamı Taşköprü’de çekilmiş ve oyuncularının bir çoğu Taşköprülü vatandaşlardan da oluşan bir sinema filmi çektik. Bu bizim için ayrı bir gurur” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen ve Belediye Başkanı Abdullah Çatal film yapımcı ve yönetmenine plaket takdim ettiler.

040db29e-d4e4-4be0-9e1b-e838aef18378

Gerçekleştirilen film galası programına Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, BBP İl Başkanı Saim Çakmak, MHP İlçe Başkanı Rıdvan Uçar, BBP İlçe Başkanı Muzaffer Duman, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Bulut, İlçe Emniyet Müdür Faruk Velioğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Nail Geyik, ADD Taşköprü Şubesi Başkanı Gültekin Mumcu ve çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

Haber: Ezgi Nur Serdemir