Okul Sporları Yıldızlar Bilek Güreşi grup müsabakaları tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Okul Sporları Yıldızlar Bilek Güreşi Grup Müsabakalarına Düzce ev sahipliği yaptı.

Whatsapp Image 2024 03 25 At 10.01.36 Pm (1)

TOFAŞ'ın pilot okulu Türkiye üçüncüsü oldu TOFAŞ'ın pilot okulu Türkiye üçüncüsü oldu

23-24 Mart 2024 tarihleri arasında Düzce’nin ev sahipliğinde Bahçeşehir Spor Salonu’nda düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Bilek Güreşi grup müsabakalarına Ankara, Bilecik, Bolu, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Taşköprü SEKA İlkorta Okulu, Kütahya, Zonguldak, Sinop, Samsun ve Kırıkkale katıldı.

Okul Sporları Yıldızlar Bilek Güreşi grup müsabakaları sağ kol ve sol kolda her sıklette ilk 2 dereceyi elde eden sporcular Türkiye birinciliği yarışmalarına katılma hakkı elde etti.

Taşköprü SEKA İlkorta Okulu dereceyle döndü

Whatsapp Image 2024 03 25 At 10.01.36 Pm

Düzce’de düzenlenen Bölgesel Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Taşköprü SEKA İlkorta Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Şerife Purtul 2., Poyraz Refik Kaya ise 4. oldu. Ayrıca klasmanında 2. olan Şerife Purtul, Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda mücadele etmeye hak kazandı.

Okul yönetimi, "Emeği geçen öğretmenlerimize ve okulumuzu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

Dereceye giren takımlara ödüllerini Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı takdim etti.

(Mustafa Balcı)