Acar; ''Ölüm yolu'' olarak tanımladığı Kastamonu-Taşköprü yolunda meydana gelen trafik kazasının ardından açıklamada bulundu. 

Gelecek Partisi Taşköprü Belediye Başkan Adayı Harun Acar, ''Ölüm yolu'' olarak tanımladığı Kastamonu- Taşköprü yolunda meydana gelen trafik kazasının ardından açıklamada bulundu.

Kastamonu - Taşköprü yolu üzerinde yaşanan feci kazada, 6 vatandaş hayatını kaybederken, 33 kişi de yaralandı. Kazanın ardından Kastamonu Valisi Meftun Dallı, olay yerine gidip incelemede ve açıklamada bulundu. Vali Meftun Dallı, ölenlere rahmet, yaralılara ise acil şifa dileyerek şunları kaydetti: ''Otobüs kayarak yoldan çıkmış. Arkadaşlarımız araştırıyor, kazanın neden kaynaklandığını netleştiriyorlar. Yolda tuzlama çalışması yapıldı, kar yağışından önce bu tedbirler alındı, belki buna rağmen tuzun az düştüğü yerler olabilir. Oradalar da buzlanma oluşmuş olabilir, bunu şu anda bilemiyoruz. Yapılan incelemenin sonucunda daha net bilgiler ortaya çıkacaktır.''

Taşköprü’de Cuma Namazı sonrası şehitler için dua edildi Taşköprü’de Cuma Namazı sonrası şehitler için dua edildi

Whatsapp Image 2024 01 26 At 08.23.55

Harun Acar, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile feci kazayla ilgili olarak üzüntüsünü ve tepkisini  gösterdi. Harun Acar, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

''Bu Sabah Yine Bir Facia Haberi ile uyandık Yer Yine Kastamonu Yolu Şaşırdık mı Hayır! Canımız Canlarımız Yandı Altı Ocağa Ateş Düştü. Utanıyorum Yolun kenarına Bir Bariyer Koyamadığımızdan Utanıyorum Kar Tedbiri Alamadığımızdan Utanıyorum Yıllardır Yalvara yalvara 45 Km Yola Bir Çözüm Bulamadığımızdan!!! Yetkilileri bir kez daha canlar yanmadan önlem almaya ve Taşköprü-Kastamonu yolunu sıcak asfalt yapmaya davet ediyorum.”

Harun Acar1

(Haber Merkezi)