Malatya'da hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı. Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

27 Haziran 2024 27 Haziranda Deprem Oldu Mu Kastamonu Taskopru Postasi 11Zon

Türkiye'de açlık sınırı 19 bin 44 liraya yükseldi! Türkiye'de asgari ücret 17 bin 2 lira! (2024 Temmuz) Türkiye'de açlık sınırı 19 bin 44 liraya yükseldi! Türkiye'de asgari ücret 17 bin 2 lira! (2024 Temmuz)

12:54'de Malatya'da 4.3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıklarken depremin merkez üssü olarak Yeşilyurt olarak gösterdi. 14,27 kilometre derinlikte kaydedilen depremde ilk belirlemelere göre, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. 

YERKİKA'DAN AÇIKLAMA

Malatya Deprem

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Malatya Yeşilyurt'taki 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan 3 ihbarın incelendiğini ve olumsuz bir durum bulunmadığını bildirdi. 

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12.54'te meydana gelen depremin ardından AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha taramalarına devam ettiğini belirtti.

Yerlikaya, "Gelen 3 ihbar incelenmiş olup an itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.

(sözcü)

Editör: Haber Merkezi