• Çankırı'da sabah saatlerinde, eşinden ayrılması nedeniyle psikolojik tedavi gören Hanefi Y. isimli şüpheli, Tosya’da ‘Ekrem Efendi’ olarak tanınan merhum şahsın damadı Talip Poyraz ile birlikte Orhan Kuşçu’yu öldürdü.

Çankırı'da eşinden ayrıldığı için psikolojik sorun yaşadığı öğrenilen şahıs, önce komşusunu sonra eski eşini işe alan fırın işletmecisini silahla öldürdü. 2 kişiyi öldürdükten sonra kaçmaya çalışırken polis ekiplerini görünce silahla kendisini yaralayan şahıs, kıskıvrak yakalandı. Olay Çankırı il merkezi Buğday Pazarı Gül Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir süre önce eşi ile boşandığı için psikolojik sorunlar yaşayan ve tedavi gördüğü öğrenilen Hanifi Y. isimli şahıs, aynı apartmanda yaşayan komşusu Talip Poyraz'a 4 el ateş etti. Kurşunların isabet ettiği Talip Poyraz hayatını kaybetti. Daha önce de balta ile saldırdığı Talip Poyraz'ı öldüren Hanifi Y., daha sonra elindeki silah ile Buğday Pazarı Mahallesi Kılıç Caddesi'ndeki eski eşi Gülizar Y.'nin çalıştığı ekmek fırınına girdi. Hanifi Y. girdiği iş yerinde karşılaştığı fırın işletmecisi Orhan Kuşçu'ya ateş etti. Kurşunların isabet ettiği Kuşçu hayatını kaybetti. İntihar etmeye çalışırken yaralanan şahıs yakalandı. Daha sonra elindeki silahla kaçmaya çalışan Hanifi Y. kendisini yakalamak isteyen polisleri görünce intihar etmeye çalıştı. Kendisini yaralayan Hanifi Y. polis ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yakalandı. Gözaltına alınan şahıs, polis eşliğinde hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, şahsın yakalanma anı ise çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

D100'de hafif ticari araç bariyerlere çarptı: 1 yaralı D100'de hafif ticari araç bariyerlere çarptı: 1 yaralı

Hayatını kaybeden vatandaşların cenazeleri morga kaldırıldı. Gözaltına alınan şahsın 1 yıl önce de, boşandığı eşi Gülizar Y.'yi bıçaklayarak yaraladığı öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. (iha)