Sosyal Güvenlik Kurumu SGK farklı şehirlerde 344 kamu personeli alımı yapıyor. Farklı ünvanlar için memur personel alımı kontenjan dağılımını, il il başvuru kontenjanlarını ve tüm detayları hemen bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak?

Kastamonu'da İlçe Kaymakamı Çamkerten'den yoğun 'Arife Günü' mesaisi! Kastamonu'da İlçe Kaymakamı Çamkerten'den yoğun 'Arife Günü' mesaisi!

189 Büro Personeli “BP1”

71 Büro Personeli “BP2”

14 Koruma ve Güvenlik Görevlisi

1 Teknisyen “Elektrik-Elektronik”

12 Destek Personeli “Aşçı”

9 Destek Personeli “Bulaşıkçı”

48 Destek Personeli “Temizlik”

SGK memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

SGK’da memur alımları için süreç 14 Haziran 2024 tarihine kadar e-Devlet Kapısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını tamamlanabilecektir.

Başvuru genel koşulları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, SGK'dan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak “dul ve yetim aylığı hariç”, 2022 KPSS'den en az 60 puan almak, görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak

Memur alımı başvuru kontenjanları mezuniyetleri nelerdir?

189 BÜRO PERSONELİ “BP1” Sosyal Güvenlik önlisans programından mezun olmak. Sosyal Hizmetler önlisans programından mezun olmak.

Adana “2”, Antalya “9”, Balıkesir “2”, Bolu “1”, Bursa “3”, Çorum “1”, Denizli “3”, Eskişehir “3”, Hakkâri “2”, Mersin “3”, İstanbul “112”, İzmir “12”, Kastamonu “1”, Kayseri “1”, Kocaeli “1”, Konya “4”, Kütahya “1”, Kahramanmaraş “1”, Mardin “4”, Muğla “3”, Niğde “1”, Ordu “2”, Sakarya “2”, Samsun “1”, Tekirdağ “6”, Şanlıurfa “4”, Aksaray “1”, Ardahan “1”, Yalova “1”, Kilis “1”

71 BÜRO PERSONELİ “BP2”: Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak. Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Risk Yönetimi veya Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Ankara “Merkez” “40”, Gaziantep “5”, Ankara “Taşra” “26”.

14 KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ: Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma önlisans programlarından birinden mezun olmak. 18 yaşını doldurmuş olmak. Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. Tercih işlemlerinin son günü itibarıyla özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Ankara “Taşra” “2”, Balıkesir “1”, Diyarbakır “1”, Mersin “1”, İstanbul “2”, İzmir “1”, Kırşehir “1”, Sakarya “1”, Tekirdağ “1”, Trabzon “1”, Batman “1”, Yalova “1”.

1 TEKNİSYEN “ELEKTRİK-ELEKTRONİK”: Liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı- Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı- Endüstriyel Kontrol Dalından mezun olmak.

İstanbul “1”.

12 DESTEK PERSONELİ “AŞÇI”: Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Ankara “2”, Balıkesir “1”, Bitlis “1”, İstanbul “1”, İzmir “1”, Kayseri “1”, Malatya “1”, Tekirdağ “1”, Trabzon “1”, Yozgat “1”, Zonguldak “1”.

9 DESTEK PERSONELİ “BULAŞIKÇI”: Liselerin herhangi bir alanından mezun olmak.

Adıyaman “1”, Aydın “1”, Eskişehir “1”, Mersin “1”, İzmir “1”, Sakarya “1”, Tekirdağ “1”, Van “1”, Yozgat “1”.

48 DESTEK PERSONELİ “TEMİZLİK”: Liselerin herhangi bir alanından mezun olmak.

Adana “2”, Ankara “Taşra” “10”, Antalya “1”, Bingöl “1”, Bursa “4”, Denizli “1”, Edirne “1”, Giresun “2”, Isparta “1”, İstanbul “16”, İzmir “2”, Kocaeli “1”, Muğla “1”, Tekirdağ “1”, Şanlıurfa “2”, Yalova “1”, Kilis “1”.

SGK kamu personeli alımı kılavuzu.

Editör: Haber Merkezi