Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığına aday olan Servet Yardımcı, son dönemde sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen ve araştırılan isimler arasında yer almaktadır. Servet Yardımcı'nın hayatı, kariyeri ve bugüne kadar üstlendiği görevler, futbol severler tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Servet Yardımcı kimdir? TF İşte detaylar...

Servet Yardımcı Kimdir?

Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957 tarihinde doğmuştur. Gençlik yıllarında amatör olarak futbol oynayan Yardımcı, spor dünyasında uzun yıllardır aktif bir şekilde yer almaktadır. Özellikle yönetici olarak önemli görevler üstlenmiştir.

Trabzonspor'un yeni sezondaki "inatçı" formalarının göğüs sponsoru Papara oldu Trabzonspor'un yeni sezondaki "inatçı" formalarının göğüs sponsoru Papara oldu

Servet Yardımcı Hangi Görevlerde Bulundu?

  • Çaykur Rizespor Yöneticiliği: Servet Yardımcı, bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yapmıştır.
  • 2008 - Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu: İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girmiştir.
  • Mahmut Özgener Dönemi - Başkan Vekili: Mahmut Özgener döneminde TFF Başkan Vekili olarak görev almıştır.
  • Mehmet Ali Aydınlar Dönemi - Yönetim Kurulu Üyesi: Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde de yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmiştir.
  • 2012 - Yıldırım Demirören Dönemi - 1. Başkan Vekili: 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle birlikte 1. Başkan Vekili olmuştur ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürmüştür.

Servet Yardımcı,UEFA Kariyeri

  • 2015 - UEFA Yönetim Kurulu Adaylığı: 2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday olmuş ancak seçilememiştir.
  • 2017 - UEFA Yönetim Kurulu Üyeliği: 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimde UEFA Yönetim Kuruluna girmiştir.
  • 2021 - Yeniden Seçilme: 2021'de yeniden aday olmuş ve tekrar seçilmiştir.

Servet Yardımcı, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olan Yardımcı'nın kardeşi, eski Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı'dır.

Editör: Haber Merkezi