Türkiye, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için yarın sandık başına gidecek. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) ise memleketlerine oy kullanmak için gidecek vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Kastamonulu bir vatandaşı da isyan ettirdi.

Yarın gerçekleştirilecek olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde seçim yoğunluğu yaşanıyor. Memleketlerine oy kullanmak için gitmek isteyen vatandaşlar, terminalde yoğunluğa sebep oluyor. Bu durumu dikkate alan firmalar, yoğunluğun azaltılması amacıyla ek seferler düzenliyorlar. Seçim gününe kadar bu yoğunluğun devam etmesi bekleniyor.

Kastamonu'da bayram namazı coşkusu Kastamonu'da bayram namazı coşkusu

210216663 1711806392

Oy kullanmak için Kastamonu'ya gidecek olan Veysel Çay, bilet ücretlerinin yüksek olduğundan bahsederek, rezervasyon yaptıklarını ve herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını ifade etti.

Ladik ilçesine gitmek üzere olan 85 yaşındaki bir vatandaş ise seçim için memlekete gittiğini ve demokrasi için oy kullanacağını belirtti.

Günde 9 saat direksiyon başında olan otobüs şoförü Nurettin Karakoç, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını ve İstanbul trafiğinin zorluğuna değindi.

210216664 1711806393

Otobüs bileti satan Bayram Dinç ise, genel bir bayram hareketliliği yaşandığını ve bayram biletlerinin tükendiğini belirtti. Devletin belirlediği fiyatlar üzerinden bilet satışlarının yapıldığını dile getirdi. Örneğin Mersin'e gidecek bir yolcunun 600 lira ödediğini aktardı.

Kaynak: İHA