Milyonlarca yatırımcı elindeki varlıkları değerlendirmek için farklı yatırım araçlarına yöneliyor. Dolar, altın, borsa ve bitcoin gibi yatırım araçları ise dikkat çekiyor. Hangi yatırım aracının çok kazandıracağı ise merak ediliyor. Ünlü ekonomist İslam Memiş, o yatırım aracını işaret ederek rekor kıracağını açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM

Webp Islam Memis 2

Merkez Bankası’nın faizi yüzde 50 seviyeye getirmesi sonrasında borsa 10 bin seviyesini aşmıştı. Anlık olarak ise borsa 10 bin 738 seviyesinde işlem görüyor. Dolarda ise 2 aylık durgunluğun ardından 32 ile 33 arasında gidip geliyor. Dolar ise 33.01 seviyesine tekrar geri geldi.

Ons altın tarafı ise savaş gerilimi ile bir artış yaşasa da dalgalanmalı seyir halinde ilerlemişti. Son yaşanan yükseliş ile birlikte ons altın 2 bin 372 dolarda işlem görüyor. Gram altın ise 2 bin 518 TL seviyesinde seyrediyor.

MEMİŞ: REKOR KIRACAK

Webp Islam Memiş K5Na

Ünlü ekonomist İslam Memiş, piyasadaki son gelişmeleri değerlendirdi. Memiş, borsa tarafında yukarış yönlü hareketlerin yaşanacağını ancak, kazanç satışlarının da olacağının altını çizdi. Memiş, borsada işlem yapanlara dikkatli olması çağrısında bulundu.

Webp Altın Kuyumcu Nedir

Memiş, temmuz ayı itibariyle altın fiyatlarındaki yükselişler başladığını vurguladı. Memiş, “Her ay yeni bir rekor kırarak yoluna devam eden altın piyasasıyla karşı karşı olmaya devam edeceğiz. Yıl sonu beklentimiz 3 bin ile 3 bin 500 Lira aralığı olduğu için 2 bin 500 lira seviyesinin altındaki rakamları ucuz görmeye devam edeceğiz” dedi.

Webp Altın Kuyumcu 750X464

Sürdürülebilirlik alanındaki 7 startup “Otokoç Otomotiv Sustainability Innovation Challenge” DemoDay’de buluştu Sürdürülebilirlik alanındaki 7 startup “Otokoç Otomotiv Sustainability Innovation Challenge” DemoDay’de buluştu

Kripto paralar ilişkinde konuşan Memiş, “Bitcoin tarafında işlem yapan arkadaşlarımızın 55 bin ile 65 bin dolar aralığında fiyatlamayı yakından takip etmesi gerekiyor. Bu hafta küresel Piyasalar için finansal Piyasalar için para piyasaları için oldukça önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor” dedi.

(kamu son haber)

Editör: Haber Merkezi