Ramazan gelirken vatandaş ete hasret! 5 yılda nereden nereye! Ramazan gelirken vatandaş ete hasret! 5 yılda nereden nereye!

Recep Diner'den Uğurlu değerlendirmesi

Geçtiğimiz gün ilimiz de yıllardır yılan hikayesine dönen ve son durumunun ne olacağı merakla beklenen Özel Uğurlu Hastanesi'nin ihalesi gerçekleşmişti. Gençleştirilen ihaleye Kastamonu Belediyesi adına Başkan Galip Vidinlioğlu ve Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. adina Recep Dinler katıldı.
63 milyon 252 bin TL'den satışa çıkan Uğurlu Hastanesi taşınmazı 120 milyon TL'ye Recep Dinler'de kaldı. 16 Milyon 610 bin TL'den satışa çıkan ruhsat ihalesi ile 18 milyon TL'ye Kastamonu Belediyesi şirketinde kaldı.
Özel Uğurlu Hastanesi'nin gerçekleştirilen ihalesi sonrası Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. Sahibi Recep Dinler, sürece ilişkin şu açıklamalar da bulundu.
Dinler; "Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. sahibi Recep Dinler olarak Özel Uğurlu Hastanesi’nin ihalesine talip olduk.
Bugün yapılan ihale ilimize hayırlı uğurlu olsun. İhale sürecinde bu konunun muhatabı olan her kesim ile istişarelerimizi yapmaya çalıştık. Tüm taraflar, bu ihaleye girmemizin doğru olacağını ve rekabet ortamı oluşturacağını, bu sebeple icra iflas masasına daha fazla rakam gireceğini belirttiler.
Özel Uğurlu Hastanesi’ni açabilmek için aldık. Bu binayı faaliyete geçirebilmemiz halinde eski Uğurlu Hastanesi personellerine öncelik verilecek. Özel Uğurlu Hastanesi’nde görev alıp şu an Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nde görev yapan 4 hekim arkadaşımız bunun işaretidir. Burayı açmaya, bu işi yürütmeye şuan bu bölgede en yakın kişi bizdik.
Binada oluşan hasar çok. Bu binayı faaliyete geçirebilmek için Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu, tüm siyasilerin ve tüm memleket sevdalılarının desteklerini bekliyoruz. Bu süreçte, bu ihalenin bu duruma gelebilmesi için Galip bey büyük öncülük yaptı. Bugün burası satılıp bir yola girdi ise Galip beyin bunda payı çok büyük.
Hastanenin ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi vermem gerekirse, bu bir süreç. Hastanenin fiziki durumunu şuan bilmiyoruz. Uzmanlarımız hastaneyi gezecek ve bize bir rapor sunacak, bizde ona göre yol haritamızı belirleyeceğiz.
İhale sürecinde giripte ruhsatı almamamızın sebebi arsa ihalesinin rakamlarının KDV dahil 145 milyona kadar yükselmesi sonucu ruhsatta daha rekabetçi olamadık. 18 Milyon TL ile Kastamonu Belediyesi’nde kalan ruhsatın bugün piyasa değerinin en az 70 milyon TL olduğunu biliyoruz. Bu değeri bildiğimiz halde bütçemiz yetmediği için ruhsatı alamadık. Ancak Kastamonu Belediyesi’nin uygun görmesi halinde ruhsatı da kiralayabiliriz.
Öte yandan deprem haberiyle yüreğimize ateş düştü. Ülkemize, milletimize geçmiş olsun. Bu felaketi inşallah en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, 10 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi