Zonguldak'ta doğup büyüyen Melih Bektaş, henüz 21 yaşındayken kendi isteğiyle polis oldu. Birçok şehirde görevini başarıyla yerine getiren Bektaş'ın dünyayı tanıma tutkusu mesleğinin önüne geçti.

Bektaş, 6 ay önce dünyayı daha rahat gezebilmek, farklı kültürler tanıyabilmek için 10 yıldır sürdürdüğü mesleğinden istifa etti.

MALEZYA'DA DEHŞETİ YAŞADI

Türkiye, eski polis Melih'in hikayesini SABAH'tan öğrenmişti. Başta Hindistan olmak üzere Brezilya, Arjantin, Bolivya Uruguay, Suudi Arabistan, Gürcistan gibi birçok ülkeye gittiğini ve oralarda Neler yaptığını, nereleri dolaştığını SABAH'a anlatan Melih Bektaş, Sri Lanka'dan sonra gittiği Malezya'da geçtiğimiz günlerde dehşeti yaşadı.

0X0 Polisligi Birakip Dunyayi Gezen Melihe Malezyada Sok 13 Saat Kabusu Yasadi 1710136193955

Dünya Hindistan'da tecavüze uğrayan İspanyol kadını konuşurken, Bektaş'ta 5 bıçaklı gaspçı tarafından kaçırıldı.

Tüm her şeyi gasp edilen Bektaş yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Bıçaklı 5 kişi tarafından gaspa uğradım. Telefonumu, kameramı, drone ve enstrümanı mı çaldılar.

0X0 Polisligi Birakip Dunyayi Gezen Melihe Malezyada Sok 13 Saat Kabusu Yasadi 1710136201368

En önemlisi hatıralarım olduğu hard diskimi çaldılar. Beni ıssız bir yere attılar. Kendi imkanlarım ile polise ve konsolosluğa ulaştım. Şikayetçi oldum. 13 saat boyunca beni alıkoydular.

MEB'de 'görevde yükselme' atama sonuçları açıklandı MEB'de 'görevde yükselme' atama sonuçları açıklandı

Ellerimi ve gözlerimi bağlayıp ıssız bir yerde beni bıraktılar. Geçici pasaportla Türkiye'ye geldim. Tek isteğim şahıslar en kısa sürede yakalansın. Başka insanların canına ve malına zarar vermesinler" dedi.

65Fc5783A416Cc1E0633C745