Genç YouTuber Öykü Berkan'ın hayatı ve kariyeri merak konusu olmaya devam ediyor. Peki Öykü Berkan kimdirÖykü Berkan Kimdir? Öykü Berkan kaç kilo?, Öykü Berkan hangi burç?, Öykü Berkan kaç yaşında?, Öykü Berkan Ne Okuyor? İşte Öykü Berkan hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde..

Öykü Berkan Kimdir?

Genç YouTuber Öykü Berkan, 6 Temmuz 2001 yılında doğmuştur ve 2024 yılı itibarıyla 23 yaşındadır. Prematüre bebek olarak 7 aylıkken dünyaya gelen Öykü Berkan, doğduktan sonra kalbinde delik olduğu tespit edilmiştir. Henüz 1 yaşına gelmeden annesi ve babası ayrılan Berkan, uzun yıllar boyunca anneannesi ve dedesiyle yaşamıştır. 15 yaşına geldiğinde tekrar annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Öykü Berkan, babasının imzasını koluna dövme olarak yaptırarak babasına olan sevgisini göstermiştir.

Ajda Pekkan'dan Bursa’da muhteşem konser Ajda Pekkan'dan Bursa’da muhteşem konser

Yengeç burcu olan Öykü Berkan, 1.63 cm boyunda ve 50 kg ağırlığındadır. Okul hayatı da oldukça ilginç geçmiştir. Ailesinin zorlamasıyla kız meslek lisesine yazdırılan Berkan, lise 1'de devamsızlıktan sınıfta kalmış ve daha sonra istediği liseye geçiş yapmıştır. Eşit ağırlık bölümünde eğitimine devam eden Berkan, üniversite eğitimini yeni medya alanında tamamlamayı hedeflemektedir. 6 yaşında verem hastalığını atlatan Öykü Berkan'ın annesi de bir dönem göğüs kanseri ile mücadele etmiştir. Zorluklara rağmen güçlü bir profil çizen Berkan, sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarmıştır.

17 Haziran 2018 tarihinde YouTube dünyasına adım atan Öykü Berkan, kanalında genellikle makyaj içerikleri paylaşmaktadır. Kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Berkan'ın, kanalı 189 bini aşkın aboneye sahiptir ve videoları 500 binden fazla izlenme sayısına ulaşmıştır. İlk zamanlarda Facebook'u yoğun olarak kullanan Berkan, daha sonra Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Instagram'da 728 bini aşkın takipçisi bulunan Berkan'ın paylaşımları ise ortalama 100 bin beğeni almaktadır.

Öykü Berkan Sevgilisi Kim?

Öykü Berkan'ın özel hayatı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Yusuf Piliç ile sevgili oldukları yönünde çıkan haberler hakkında “Biz sadece arkadaşız” diyerek bu iddiaları yalanlamıştır. Ayrıca bir dönem Meriç İzgi ile sevgili oldukları yönünde sıkça sosyal medyada gündeme gelmiş ve birlikte yer aldıkları resimler bu bilgiyi doğrulamıştır. Ancak kısa bir süre önce Öykü ve Meriç, ilişkilerine son vermiştir.

Editör: Haber Merkezi