2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemin bitmesiyle birlikte Türkiye genelinde 19 Ocak 2024 Cuma günü karneler dağıtıldı. Şimdi de 15 günlük tatili içerisine giren öğrenciler için yeni bir karar paylaşıldı. Sosyal medyadan bu tatili uzatılacağı iddiaları paylaşılmıştı. İşte o iddialar ile ilgili tüm detaylar…

Tatil uzayacak mı?

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin bitmesiyle birlikte Türkiye genelinde 19 Ocak 2024 tarihinde karneler dağıtıldı. Şimdi de 15 günlük tatile girilmesi ile birlikte iki haftalık dinlenme süreci başladı. Son günlerde sosyal medya kaynaklarında dolaşan bir iddia gündeme geldi. Sömestr tatilinin uzayacağı iddiaları hem veliler hem de öğrenciler tarafından büyük bir merak konusu oldu. Ülkemizde her yıl ocak ayının sonunda başlatılmış olan sömestr tatili için öğrenciler heyecanla beklemişti. Karneler alındıktan sonra öğrenciler okul dışında daha fazla aktivite yapmanın ve dinlemenin keyfini çıkardı.

Şubat tatili 15 günlük tatil olarak bilinen iki haftalık aranın ardından ikinci dönemin başlangıcı ile ilgili tarih araştırılmaya başlandı. Sosyal medya üzerinde dolaşan iddialara göre 15 günlük tatil uzatılacaktı. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili açıklamalar yaparak bu iddialara cevap verdi.

Eğitim danışmanı Müftüoğlu Konyalı öğrencilerle buluştu Eğitim danışmanı Müftüoğlu Konyalı öğrencilerle buluştu

Bakanlık iddiaları yalanladı

Artan grip vakaları ile birlikte sosyal medyada yeni bir başlık gündeme gelmişti. Bu başlık 15 günlük tatilin uzayacağı yönündeydi. Milli Eğitim Bakanlığı bu iddiaları yalanladı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimine göre öğrenciler 19 Ocak 2024 Cuma günü karnelerini aldıktan sonra iki hafta aranın ardından ikinci döneme başlayacak. Yarıyıl tatilinin sona ermesiyle birlikte ise 5 Şubat 2024 tarihinde okullar açılacak. Bu kapsam içerisinde okullarda eğitim alan öğrencileri ilgilendiren diğer bir konuda bahar dönemde yapılacak olan ve Nisan ayına denk gelmiş olan ikinci ara tatili oldu. İkinci ara tatil 8-12 Nisan 2024 tarihlerinde yapılacak. 2023-2024 eğitim öğretim yılı da 14 Haziran 2014 tarihinde son bulacak.

(kamuajans)

Editör: Mustafa Balcı