Yurt genelindeki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleriyle Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Firtina Simsek Yagmur Gok Gurultusu Hava Durumu

Sivas'ın kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Tokat çevreleriyle Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde de yarın beklenen sağanağın yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü olacağı tahmin ediliyor.

KASTAMONU İÇİN UYARI

Kastamonu Tosya Taskopru Meteoroloji Yagmur Saganak

Kastamonu'da korkunç olay! Vinç üzerinde ölümle dans! Herkesin ağzı yüreğine geldi! (2024 Temmuz) Kastamonu'da korkunç olay! Vinç üzerinde ölümle dans! Herkesin ağzı yüreğine geldi! (2024 Temmuz)

Öte yandan yarın öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Istanbul Saganak Bulut Yagmur Aa 2063475 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yağışın Afyonkarahisar'ın kuzey ve doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Editör: Anadolu Ajans