Kastamonulu çiftçiler bu haberi bekliyordu! Hesaplarınızı kontrol edin! Kastamonulu çiftçiler bu haberi bekliyordu! Hesaplarınızı kontrol edin!

Rapora göre; Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Afyonkarahisar, Denizli, İzmir, Manisa, Adana, Antalya, Hatay, Mersin, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sinop, Zonguldak, Amasya, Tokat, Erzurum, Kars, Malatya ve Van'da sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Öte yandan hava sıcaklıklarının Karadeniz'de 3-5 derece azalacağı, yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

KASTAMONU'DA HAVA SICAKLIĞI 27 DERECEYİ AŞACAK

Kastamonu'nun 5 günlük hava durumu raporuna bakıldığında ise bu gün Kastamonu'da da sağanak yağış görülüyor. Cumartesi günü de devam edecek yağışların ardından Kastamonu'da hava sıcaklığı artışa geçecek. Kastamonu'da Cumartesi günü 27 dereceyi görecek olan termometreler, Pazartesi ve Salı günü de yine sıcak havanın etkisi altında olacak.

Hava Kastamonu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Eskişehir, Sivas ve Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Kıyı Ege, İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Edirne'nin güney, Balıkesir'in kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının Karadeniz'de 3-5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, Marmara'da kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Kıyı Ege, İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Edirne'nin güney, Balıkesir'in kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

(Sondakika)