Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 20 il için uyarılarda bulunduğu bildirildi. MGM, 8 il için turuncu, 12 il için sarı kodla uyarıda bulundu. Bu uyarılar arasında özellikle Kastamonu'nun da yer aldığı dikkat çekiyor.

MGM'nin uyarısına göre, Adıyaman, Bitlis, Kars, Malatya, Muş, Sinop, Ağrı, Elazığ, Erzurum, Mersin, Kahramanmaraş ve Ardahan illerini sarı; Artvin, Erzincan, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Kastamonu, Rize ve Tunceli illerini ise turuncu kodla uyarmıştır.

Bu illerde genel olarak şiddetli rüzgar etkili olacakken, Kars, Ağrı ve Ardahan'da kar yağışı bekleniyor. Artvin, Bitlis, Erzincan, Hakkari, Muş, Şırnak, Bingöl, Rize ve Tunceli illerinde ise hem kar hem yağmur beklenmektedir.

Kastamonu'da 3 dönem mezun veremeyen o okul dünya barışı için şarkı söyledi! Kastamonu'da 3 dönem mezun veremeyen o okul dünya barışı için şarkı söyledi!

MGM, vatandaşları şiddetli rüzgar, sel, heyelan, su baskını, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaya çağırmıştır. Kastamonu'nun da bulunduğu turuncu kodlu uyarı, bölgedeki halkın özellikle dikkatini çekmektedir.

(AA)