İlişkilerde yaşanan çatışmaları ve ayrılıkları sonlandırmak için okunan manevi bir yakarış olan Barışma duası ile kalpleri birleştirmek kolaylaşıyor. Peki, Küslerin, ayrılanların barışması için hangi dua okunur? Barışma duası nedir, nasıl okunur? İşte detaylar…

Barışma duası, ilişkilerde yaşanan kırgınlıkları sonlandırmak ve kalpleri birleştirmek için Allah’a yapılan bir yakarıştır.

Temiz bir beden ve samimi bir niyetle okunduğunda güçlü bir etkiye sahiptir.

Barışma Duasının Arapçası şu şekildedir:

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Allahümme beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Barışma duası, "Allah'ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi, karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.” anlamına gelmektedir.

Kur’an-ı Kerim’den alınan ayetlerden ve Allah’ın isimlerinden oluşan bu dua, abdestli olarak Ayetel Kürsi ile birlikte 3 veya 7 defa okunabilir.

Hz.Muhammed’in (s.a.v) barışma duası özellikle temiz bir beden ve samimi bir niyetle okumak önemlidir.

İnanç ve sabırla okunan barışma duası, Allah’ın rahmetini ve yardımını talep etmenin bir yoludur.

Barışma Duası Nedir?

Nihat Hatipoğlu barışma duası, küskünlüklerin ve kırgınlıkların gölgesinde kalan ilişkilerde bir ışık gibi parlıyor.

Barışma duasının da farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Sevgiliyle barışma duası: “Allah’ım kalplerimizi bileştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

“Bilinçsiz tüketim su kaynaklarının geleceğini tehlikeye atıyor” “Bilinçsiz tüketim su kaynaklarının geleceğini tehlikeye atıyor”

Eş ile barışma duası, Ayrılanlar için barışma duası, küslükleri bitirmek için Kur’an-ı Kerim’den alınan ayetlerden ve Allah’ın isimlerinden oluşan bu dua barışın her zaman önemli olduğunu vurgulayan İslam dininde, inanlar için büyük bir teselli dayanağıdır.

Küslerin Ayrılanların Barışması Için Hangi Taskopru Postasi

En Etkili Sevgiliyle Barışma Duası

Sevgiliyle barışma duası da ilişkilerdeki anlaşmazlıkları gidermek için etkili bir yoldur. İşte, 10 okumada etkisini gösteren barışma duası:

"Ya Vedud, ya Cami, ya Allah! Kalplerimizi birleştir, aramızdaki anlaşmazlıkları gider, bizi doğru yola ilet. İlişkimizi kuvvetlendir ve bizi birbirimize daha da yakınlaştır. Kötü hislerden arındır, bizi affet ve huzurumuzu geri getir. Amin."

Barışma Duasının Arapça Anlamı

Arapça metni ve anlamı şu şekildedir:

"بسم الله الرحمن الرحيم" **"اللَّهُمَّ أَلِّفْ بَيْنَ قُلُوبِنَا وَأَصْلِحْ ذَاتَ بَيْنِنَا وَاهْدِنَا سُبُلَ السَّلَامِ وَنَجِّنَا مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَجَنِّبْنَا الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ

"Bismillahirrahmanirrahim"

“ Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe mah zahare minha ve ma betane.”

Türkçe Anlamı: “Allah’ım, kalplerimizi birleştir, aramızı düzelt ve bizi doğru yollara ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar, ortaya çıkan ve gizli kalan kötülüklerden bizi koru."

Barışma duası, inanç ve sabırla okunduğunda Allah’ın rahmetini ve yardımını talep etmenin bir yoludur.

Editör: Haber Merkezi