İzmir'in Buca ilçesinde ''Leon'' adlı Kafkas çoban köpeği, sahibinin evinin önünde kendisini yakalamak isteyen bir kişi tarafından pompalı tüfekle vuruldu. Kaçan şüpheli aranıyor. Vücudundan 5 saçma çıkan köpeğin sahibi Serhan Karadağ, tedavisi süren ''Leon''un henüz yürüyemediğini söyledi.

Olay, 25 Şubat'ta saat 06.30 sıralarında Kaynaklar Mahallesi 2001 Sokak'ta meydana geldi. Otel işletmecisi ve müteahhit Serhan Karadağ'a (42) ait 5 yaşındaki ''Leon'' adlı Kafkas çoban köpeğinin yanına kimliği belirsiz bir kişi otomobille yanaştı.

H S P6T Fy Qk U6 It6 K H9 Z Wtw Q

Otomobilden inen şüpheli, evin önünde gezinen köpeği, elindeki tasmayla yakalamak istedi. Şüpheli, çalamadığı köpeğe pompalı tüfekle ateş açıp kaçtı.

Saçmaların isabet ettiği köpek, kaçtığı bahçede yere yığıldı.

Bir süre sonra eve gelen Serhan Karadağ, kanlar içinde bulduğu köpeğini veterinere götürdü.

Ameliyata alınan ''Leon''un vücudundaki saçmalar çıkarıldı.

EVE SÜRÜNEREK GELMİŞ

Karadağ, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Ekipler, şüphelinin bulunması için çalışma başlattı.

TGC'nin 'Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu TGC'nin 'Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu

Köpeğinin tedavisinin sürdüğünü ancak henüz yürüyemediğini belirten Serkan Karadağ, ''Köpek eve sürünerek geliyor. Yerdeki kan izlerinden de anlaşılıyor. Leon'u veterinere götürdüm, ameliyat oldu. Vücudundan 5 saçma çıktı. Diğer saçmalar da içeride kaldı. Bu köpeğin başıboş değil. Tasmalı bir hayvanı tutup zincirleyemezsin.'' dedi.

N G Me T Tz Yky Cg Q Z J4Uwojw