Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Kurban Bayramı sebebi ile kendi sorumluluğundaki yol ve köprülerden geçişin ücretsiz olacağını açıkladı. Peki bayramda hangi yollar ücretsiz? Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı’nda kaç gün ücretsiz?

Bayram tatili için geri sayım başladı. Tatile farklı şehirlere seyahat edecek vatandaşlar ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı “ücretsiz yol ve köprü geçişi” hakkındaki detayları merak ediyor. İşte Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak yol ve köprüler…

15 Temmuz Sehitler Koprusu Aa 1941263 1 11Zon

1 Temmuz'da başlıyor! 'Gençlik Yaz Okulları' müjdesi 1 Temmuz'da başlıyor! 'Gençlik Yaz Okulları' müjdesi

Hangi Köprüler Ücretsiz? 

Kurban Bayramı tatilinde sebebi ile Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında olan otoyollar ve;

  • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü
  • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden gerçekleştirilecek olan geçişler, 15 Haziran Cumartesi (cumayı cumartesiye bağlaya gece) saat 00.00’dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi 07.00’ye kadar ücretsiz olacak.

 Toplu Taşıma Ücretsiz Mi? 

Wg2S Su U Prk S Op5 Tl1Uxo Lg.jpg

Yurttaşlar, Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe- İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurmuş oldukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar 00.00’dan, 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar, yani Kurban Bayramı süresince ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Editör: Haber Merkezi