İSTANBUL (AA) - Kiğılı, otizm spektrum bozukluğu olan bireylere yönelik Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) ile yaptığı işbirliği kapsamında otizmli bireylerin resimlerini tasarladığı tişörtleri satışa sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SOBE ile yapılan işbirliği kapsamında otizmli çocukların resimlerini tasarladığı "Sevgiyle Renklenen Kalpler" adlı tişörtler şirketin internet sitesi üzerinden satışa sunulacak. Satıştan elde edilen gelir, SOBE Vakfı'na bağışlanacak.

Kiğılı Üst Yöneticisi (CEO) Sena Suerdem ve Kiğılı Pazarlama Direktörü İlkay Keleş, SOBE Vakfı'nı ziyaret ederek otizmli çocuklar ve ailelerinin ihtiyaçları hakkında bilgi edindi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Suerdem ,SOBE Vakfı ile işbirliği yapmaktan çok mutlu olduklarını, bu işbirliği ile otizm konusundaki farkındalığı artırmayı ve vakfın çalışmalarını daha geniş kitlelere aktarmayı amaçladıklarını bildirdi.

Suerdem, şunları kaydetti:

AXA Türkiye 2024 büyüme hedeflerini açıkladı AXA Türkiye 2024 büyüme hedeflerini açıkladı

"Türkiye'nin öncü erkek giyim moda perakende markası olarak gerçek başarının yalnızca finansal sonuçlarda değil aynı zamanda başkalarının hayatlarında anlamlı bir fark yaratmakta olduğuna inanıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğun gücünün ve topluma katkı sağlamanın öneminin bilincindeyiz. Otizmli çocuklar hayallerini 'Sevgiyle Renklenen Kalpler' tişörtlerine yansıttılar. Çocukların hayatlarını güzelleştirirken daha kapsayıcı bir toplum oluşmasına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Gelin, hep birlikte onların ve ailelerinin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sağlayalım" açıklamalarında bulundu.