Geçtiğimiz haftalarda ülkemiz de yaşanan deprem felaketinden sonra barınma sıkıntısı çeken 172 afetzede Taşköprü ilçemize getirilerek uygun olan bölgelere yerleştirildiler.

İlçemize gelerek yeni yuvalarına yerleşen aileler, Taşköprü Kaymakamlığı ve Taşköprü Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen yemek programında bir araya geldiler.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda depremzedeler ile yakından ilgilenen Kaymakam Özen ve Başkan Çatal, afetzede ailelerle teker teker ilgilenerek her zaman ve her sıkıntı anlarında yanlarında olduklarını belirterek geçmiş olsun dileklerini dile getirdiler.

Yemek sonrası konuşma yapan Başkan Çatal; “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Şunu asla unutmayın ki bizler her zaman sizlerin yanındayız.

Sizlerin evlatları bizlerin evladı.

Taşköprü ilçesi olarak bizde yakın bir zamanda sel afetinde mağdur olduk. Ama güçlü bir şekilde ayağa kalkmayı bildik ve başımıza gelen bu afetden sonra da güçlü bir şekilde ayağa kalkacağımıza emin olun ve ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyin.

Sizler istediğiniz süre Taşköprü'de kalabilirsiniz Taşköprü artık sizlerin bir evi” dedi.

Düzenlenen programa Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Velioğlu,  İlçe Jandarma Komutanı Yasin Bulut ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’da Müdürü Halil Çelik’te katıldı.

Haber: Oğuzhan ERDOĞAN 

Kastamonu'da feci kaza! Taşköprü'de otomobil takla attı! Yaralılar var! Kastamonu'da feci kaza! Taşköprü'de otomobil takla attı! Yaralılar var!

Editör: Haber Merkezi