Mıstaçoğlu Holding’e bağlı AGM A.Ş. dönüm noktası niteliğinde bir ortaklığa imza atarak, akıllı cihaz üreticisi OPPO’nun Türkiye’deki hem üretim hem satış hem de servis hizmetlerini yürütecek iş ortağı oluyor. Mıstaçoğlu Holding, bu yatırımıyla Türkiye’yi cep telefonu üretimi konusunda dünyada önemli bir konuma getirmeyi planlıyor.

Şirketin dünyadaki 10’uncu fabrikası unvanını alan Tuzla'daki tesiste giriş/orta segment Oppo ve Realme marka telefonlar üretiliyordu. Ancak Oppo distribütörle yaşanan anlaşmazlık, tedarik zincirlerinde yaşanan bozulma ve küresel ekonomik belirsizlik nedeniyle üretimi sessiz sedasız durdurmuştu. Oppo’nun bu süreçte üretimi Mısır’a kaydıracağı iddia edilirken, şirket Türkiye’den ayrılacağı iddialarının doğru olmadığını belirtmişti.

Mıstaçoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu da "Amacımız kısa bir süre içinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi konusunda dünyada önde gelen ülkelerden biri konumuna getirmek. Tüm dünyaya teknolojik bu ürünleri ihraç etmek" dedi.

Telefonunuz suya mı düştü? Sakın pirince yatırmayın, yanlışmış! Telefonunuz suya mı düştü? Sakın pirince yatırmayın, yanlışmış!

(İstamonu)

Editör: Mustafa Balcı