Bilecik'te kuruduğu 3 fabrikasıyla alüminyum sektörüne katma değer üreten Kastamonulu hemşerimiz Mehmet Arslan'ın sahibi olduğu Arslan Alüminyum 'un toplam teorik kapasitelerinin yıllık alüminyum profilde 62 bin ton, eloksal ve boyahanede 30 bin ton, ahşap desen kaplamada 5 bin ton ve alüminyum biyet üretiminde ise 200 bin tona ulaştığını söyledi.

Bilecik29032024

Bilecik'e 1986 yılında ilk geldiğinde ve fabrikayı kurduklarında kentin nüfusunun 19 binde olduğunu belirten Arslan, bugün nüfusun 67 bine ulaştığını, Arslan Alüminyum'un Bilecik'te 3 fabrika daha yaptığını, Bilecik'te kazandıklarını Bilecik'e yatırmanın yanı sıra diğer illerdeki tesislerinde de kazandıklarını Bilecik'e yatırdıklarını belirtti.

Mehmet Arslan, "500 çalışanımız var ve hepsiyle bir aile gibiyiz. Arslan Alüminyum, çalışanları ile birlikte büyük bir ailedir, birçok çalışanımız fabrikanın lojmanlarında kalmaktadır ve yeni lojmanların da yapımına başlıyoruz" dedi.

Kastamonu'daki asırlık Türk fındığı ağaçları koruma altına alındı Kastamonu'daki asırlık Türk fındığı ağaçları koruma altına alındı

(istamonu)