Karadeniz'de meydana gelen güçlü fırtına, Kastamonu’nun Abana ilçesinde faaliyet gösteren balıkçıları da etikiledi. Fırtına Kastamonulu balıkçıları gece boyunca barınaklarda nöbet tutmaya zorladı.

Fırtına, saatteki hızı yer yer 100 kilometreye ulaşarak yüksek dalgaların oluşmasına neden oldu. Bu durum, Kastamonulu balıkçıların kullandığı barınağın mendireklerini aşmasına yol açtı. Ayrıca, Hacıveli kara yolu üzerindeki set duvarını geçen dalgalar, yolun etkilenmesine sebep oldu.

Kastamonulu balıkçılar, teknelerini barınak içinde güvenli bir alana demirleyerek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı geceyi barınakta geçirdi.

‘Allah'a şükür herhangi bir hasarımız yok’

Geceyi barınakta geçiren balıkçılardan Erdi Sarı, AA muhabirine, 8 ila 10 kuvvetini bulan rüzgarla birlikte dalga boyunun yükseldiğini söyledi.

Teknelerinin zarar görmemesi için geceyi barınakta geçirdiklerini anlatan Sarı, "Gece saatlerinde çok fena hava esti. Diğer arkadaşlarımızla birlikte tekneleri karşı taraftan yani poyraz tarafından lodos kısmına aldık ve teknelerin başında bekledik. Sabaha karşı 04.00 gibi de fırtına etkisini kaybetti. Şimdi rahatız." diye konuştu.

Başkan Vidinlioğlu'ndan kaybolan 22 araç savunması: 'Hiç mi insafınız yok?' Başkan Vidinlioğlu'ndan kaybolan 22 araç savunması: 'Hiç mi insafınız yok?'

( AA )