Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ve Paramedik ve Hastane öncesi Acil Tıp Derneği  işbirliğinde İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim ve Toplantı salonunda, “Hastane Öncesi Acil Tıpta Ultrason Kullanımı” Konulu Kurs programı düzenlendi. Düzenlenen  kurs eğitimine Kastamonu, Sivas ve Samsun illerinden 21 sağlık personeli kursiyer katılım sağladı. 

Whatsapp Image 2024 01 24 At 10.41.21

Teorik ve Uygulamalı olarak düzenlenen Eğitimde, Hastane öncesinde USG Kullanımı, USG cihazı ve Artefaktlar, E-Fast, Toraks USG, Kardiyak USG, Vasküler USG (Aort ve Vena Cava), Girişimsel USG ve yapılan pratik uygulamalar ile katılımcı sağlık personellerine genel USG kullanımı ve Hastane öncesinde USG kullanımı konularında eğitim verilerek USG kullanımı konusunda katkı sağlaması amaçlandı.
Düzenlenen eğitimde, teorik ve uygulama konularında Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim sorumlusu  Prof.Dr. Fatma Mutlu KUKUL GÜVEN, Radyoloji uzmanı  Dr.Öğr.Üyesi Bünyamin ECE, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hasan Burak KAYA ve Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) USG kurs koordinatörü ve Sivas Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Behnan GÜLÜBAY tarafından eğitimler verildi.

Whatsapp Image 2024 01 24 At 10.41.24
İki günlük Eğitimin tamamlanmasının ardından Kastamonu İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK‘a ziyarette bulunan Eğitimci Acil Tıp Uzmanı Dr. Behnan GÜLÜBAY ve katılımcı kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi.

Ambulans şoförü olup hayat kurtarmaya yardım etmek ister misiniz? Hastanelere 600 ambulans şoförü alınacak! Ambulans şoförü olup hayat kurtarmaya yardım etmek ister misiniz? Hastanelere 600 ambulans şoförü alınacak!

Whatsapp Image 2024 01 24 At 10.41.23

Editör: Mustafa Balcı