Eyüpsultan'da bir özel lisenin müdürü İbrahim Okutgan'ın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Türk Eğitim Sen ve diğer sendikaların üye öğretmenleri, grev yaparak olayı protesto etti. Kastamonu genelinde de bazı okullar grev nedeniyle boş kaldı.

Eğitimcilere yönelik şiddet olayları tepki çekerken bunun son örneği İstanbul'da meydana geldi. Okuldan atılan yabancı uyruklu öğrenci tarafından silahla öldürülen okul müdürü İbrahim Okutgan, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Eğitim sendikaları ise bu duruma ses yükselterek sendikalı öğretmenlerin cuma günü ise iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu. Bu çağrıyla birlikte öğretmenler iş bırakınca çok sayıda okul boş kaldı. Öğretmenlerinin okula gelmeyeceğini haber alan veliler, öğrencilerini okula göndermedi. Eyleme katılmayan öğretmenlerin öğrencileri ise okula geldi.

OKULLARDA EYLEM SESSİZLİĞİ HAKİMDİ

Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen, Hürriyetçi Eğitim Sen, Anadolu Eğitim Sen, Eğitim Gücü Sen, TÖB-Sen, öğretmenlere iş bırakma çağrısı yaptı. Bugün Kastamonu'da ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren okullar eylem nedeniyle boş kaldı.

SERVİS ŞOFÖRÜ OKULA 1 ÖĞRENCİ GETİRDİ

Sadece bir öğrenciyle okula gelen servis şoförü Adem Ayka, "Eylem olduğunu söylediler, müdür beyin öldürülmesinden dolayı. Öğretmenlerimizin bir tepki eylemi olacağını söylediler. O yüzden de bir tane öğrenci ile geldim. Öğrenci gelmedi. Normalde kapasitemize göre alıyorduk 15 öğrencimiz vardı. Ama bugün bir tane öğrenciyle geldik, dersler boş geçecek diye. Gruplardan yazdılar, 'Gelmiyoruz.' diye." dedi.

Öğretmenler, müdürün öldürülmesini protesto ediyor! Okullar grev nedeniyle boş kaldı

"SENDİKALI OLMAYAN ÖĞRETMENLER GELDİ"

Öğrencisini okula getiren bir veli ise, "Öğretmen geldi diye bir duyum aldım ama. Sendikaya bağlı öğretmenler bıraktı diye biliyorum. Sendikaya bağlı olmayan öğretmenler gelmek zorunda kaldı." diye konuştu.

"Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Kastamonu'nun asırlık yöresel ürünleri tanıtıldı "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Kastamonu'nun asırlık yöresel ürünleri tanıtıldı
Öğretmenler, müdürün öldürülmesini protesto ediyor! Okullar grev nedeniyle boş kaldı

ÖLDÜRÜLEN OKUL MÜDÜRÜNÜ ANDILAR

Kimi öğretmen iş bırakma eylemine katılarak okula gelmezken kimileri ise görevine devam ederek tepkisi farklı şekilde gösterip, İbrahim Okutgan'ı andı. Okutgan'ın portresinin olduğu masanın üzerine karanfiller bırakıldığı ve mum yakıldığı görüldü.

Öğretmenler, müdürün öldürülmesini protesto ediyor! Okullar grev nedeniyle boş kaldı

Öğretmenler, müdürün öldürülmesini protesto ediyor! Okullar grev nedeniyle boş kaldı

(sondakika)