Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JASAT (Jandarma Dedektifleri) ekipleri, 19-25 Şubat 2024 tarihleri arasında yürütülen operasyonlarda hakkında yakalama kararı bulunan şahıslara karşı başarılı sonuçlar elde etti. Operasyon neticesinde toplamda 47 şahıs gözaltına alındı.

Hanönü ilçesinde "83 ayrı suçtan" aranan (S.G.) isimli şahıs, 36 yıl 7 ay hapis cezasıyla tutuklandı. Merkez ilçesinde "Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek" suçundan 6 yıl 5 ay hapis cezası ile aranan (H.C.Ş.) ise operasyon sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

Kastamonu'da D-100 kara yolu uyarısı: Kamyon çekici ve tanker cinsi araçlar dikkat! Kastamonu'da D-100 kara yolu uyarısı: Kamyon çekici ve tanker cinsi araçlar dikkat!

Taşköprü ilçesinde "Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek" suçundan 4 yıl 7 ay hapis cezasıyla aranan (H.D.) ile Araç ilçesinde "Dolandırıcılık" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasıyla aranan (U.D.) adlı şahıslar da operasyon kapsamında ele geçirildi.

Taşköprü ilçesinde "Hırsızlık" suçundan 3 yıl 1 ay hapis cezası ile aranan (U.Y.) ve Merkez İlçesinde "Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek" suçundan 2 yıl 10 ay hapis cezasıyla aranan (M.G.) ile "Kasten Yaralama" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla aranan (O.D.) isimli 7 şahıs, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Jandarma yetkilileri, operasyonların vatandaşların can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin devamlılığının sağlanmasına yönelik kararlılıkla devam edeceğini belirtti.