Kastamonu Emniyetine özel konuk Kastamonu Emniyetine özel konuk

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi gören 2 aylık kedi yapılan başarılı operasyonla hayata tutundu.

G G8 D8L4 Xg A A X2 Lq

19 Şubat 2024 tarihinde, Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ile yapılan protokol kapsamında Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirilen 2 aylık, 1 kg ağırlığındaki dişi bir kedi, klinik ve radyografik muayenede parmak kemiklerinde kırıklar tespit edildi. Acil operasyona alınan bu minik kedinin 20 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonunda, parmaklarındaki kırıklar başarılı bir şekilde tedavi edildi.

G G8 D8L6 W U A Ad S F G

Hayvan Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Tarık Şafak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hastamız 1 kg’lık bir ağırlığa sahip pediatrik bir kedi. Hekimler bebeklerin ameliyatlarında nasıl hassasiyetle çalışılırsa ekibimiz de o hassasiyette çalıştı. Üniversitemize ait Hayvan Hastanesi’nde görevli ekibimiz, kedinin parmak kemiklerinin boyutu düşünüldüğünde çok küçük bir alanda ortopedi ameliyatı gerçekleştirdi. Hastamız üzerinde kontrollerimiz devam ediyor. Ancak kritik süreç atlatıldı. Artık bu minik hastamız ayağını sağlıklı bir şekilde kullanabilecek" dedi.

G G8 D8L W U A Au Uvi

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşaması için çalışmalarına devam ederken, bu tür vakalara hızlı ve etkili müdahaleleriyle dikkat çekiyor.

(Mustafa Balcı)