Muhteşem mekanlar

Kastamonu’da keşfedilecek 17 eşsiz mekan ile Karadeniz’in doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedin. Taşköprü, Horma Kanyonu, Ilgaz Kayak Merkezi ve daha fazlası hakkında detaylı bilgiler ve ziyaret ipuçları bu rehberde.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (3)

Kastamonu’da keşfedilecek eşsiz yerler…

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve binlerce yıllık tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bir şehir. Türkiye’nin kuzey kıyısında yer alan bu şehir, temiz koyları, mavi denizi ve çeşitli turistik destinasyonları ile dikkat çekiyor. Bu yazımızda, Kastamonu’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken 17 yeri sizler için derledik.

Kastamonu'da şöminede yakılan ateş iki evi küle etti! (2024 Temmuz) Kastamonu'da şöminede yakılan ateş iki evi küle etti! (2024 Temmuz)

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (4)

Taşköprü

1366 yılında Gökırmak üzerine inşa edilen Taşköprü, ismini bu etkileyici köprüden alıyor. Kastamonu’ya 42 km uzaklıkta bulunan ilçe, tarihi izleri ile ünlüdür. Romalılar tarafından inşa edildiği düşünülen Pompeipolis Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapar.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (5)

Horma Kanyonu

Pınarbaşı ilçesine 5 km uzaklıkta yer alan Horma Kanyonu, bitki çeşitliliği ve doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Yaklaşık 3 km’lik ahşap yol ve köprüler, ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunar. Serin gölet suları ve olta balıkçılığı ile doğa severlerin vazgeçilmez adreslerinden biridir.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (6)

Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu ve Çankırı illeri arasında bulunan Ilgaz Kayak Merkezi, her bütçeye uygun kayak rotaları sunar. 1050 ile 2000 metre arasındaki rakımlarda yer alan merkezde 4 çeşit kayak pisti bulunur. Çam ormanları arasında gizlenmiş oteller ve kayak kiralama tesisleri de mevcuttur.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (7)

Ilıca Şelalesi

Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca Köyü sınırlarında bulunan şelale, 15 metre yükseklikten dökülen suları ile ziyaretçilerini büyüler. Şelaleye yakın park alanında mesire yerleri bulunur. Kastamonu’dan kalkan minibüslerle kolayca ulaşılabilir.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (1)

Valla Kanyonu

Dünyanın en derin 2. kanyonu olan Valla Kanyonu, doğa severler ve fotoğraf meraklıları için ideal bir destinasyondur. Ahşap seyir teraslarından panoramik manzaraları izleyebilir, kampçılık ve dağcılık gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (11)

Kastamonu Kalesi

Türkiye’nin en güzel kalelerinden biri olan Kastamonu Kalesi, şehir merkezinden 120 metre yükseklikte bir kayanın üzerinde yer alır. Bizans döneminde inşa edilen kale, iç odaları, devasa sarnıçları ve kaçış tünelleri ile dikkat çeker.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (10)

Ginolu Koyu

Kastamonu’da denize girmek için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Ginolu Koyu, şehir merkezine 103 km uzaklıkta, Çatalzeytin ilçesinde bulunur. Tertemiz denizi ve çocuklar için uygun sığ denizi ile öne çıkar.

Kastamonu Kale Turizm Taskopru 2024 Seyahat (9)

Kastamonu’nun benzersiz doğal ve tarihi güzellikleri

Kastamonu, tarihi ve doğal güzellikleri ile her mevsim ziyaretçilerini kendine çeker. Özellikle bahar ve yaz aylarında şehirdeki hareketlilik artar. Şelaleler, mağaralar, kanyonlar ve ahşap camiler gibi turistik destinasyonlar ile Kastamonu, tatilciler için ideal bir rotadır.

Kastamonu Daki Coban Kalesi Nin Hikâyesi Nedir Kastamonu Taskopru (2)Turizm Kastamonu 2024 Tarih Taskopru (2)Turizm Kastamonu 2024 Tarih Taskopru (3)Turizm Kastamonu 2024 Tarih Taskopru (5)Turizm Kastamonu 2024 Tarih Taskopru (1)

(bolu gündem)

Editör: Haber Merkezi