Kastamonu'da Engelliler Haftası Ziyaretleri

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Kastamonu Valiliği önemli ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Köksalan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz, Kastamonu Görme Engelliler Derneği Başkanı Cahit Kuşoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu, özel eğitim okullarından öğretmenler ve öğrenciler, Kastamonu Valiliği'ni ziyaret etti. 

G Nh6Fj5 W U A A Iu Fj

Vali Dallı'dan Destek Mesajı

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, ziyarette yaptığı konuşmada engelli bireylere desteklerini dile getirdi. Vali Dallı, "Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayata kararlılıkla tutunan engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim-öğretim süreçlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu önemli ve anlamlı haftanın, toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlaması ümidiyle, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine en kalbi sevgi ve saygılarımı sunarak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kastamonu'da katil arılara karşı mücadele sürüyor Kastamonu'da katil arılara karşı mücadele sürüyor

G Nh6Fk E X Q A A B V Q S

Görme Engelli Necati Korkmazer'den Anlamlı Hediye

Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kastamonu Valiliği'nde misafir edilen görme engelli Necati Korkmazer, yazdığı kitabı Vali Dallı'ya hediye etti. Valilik çıkışında anlamlı bir şiir okuyan Korkmazer, Vali Dallı'dan büyük takdir topladı.

Vali Dallı'nın Sosyal Medya Paylaşımı

Vali Dallı, Necati Korkmazer'e teşekkür ederek, "Kendisine çok teşekkür ediyoruz." dedi ve bu anlamlı anı sosyal medya üzerinden de paylaştı.

Bu ziyaretler ve etkinlikler, toplumda engelli bireylere yönelik farkındalığın artmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

G Nh6Fj7 Wk A Ap T U

Haber: Ünal TOPUKSUZOĞLU