TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) ve Birleşmiş Milletler işbirliğinde geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlenen “Kadın Liderler” toplantısına katılan Milletvekili Ekmekci, “Şehit Şerife Bacı’nın torunları söz, iş ve karar başında” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da iki gün süren ve dünyanın farklı ülkelerinden kadın temsilcileri buluşturan “Kadın Liderler” toplantısına katıldı. TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ile Birleşmiş Milletler (UN Woman) işbirliğinde düzenlenen toplantıda, kadınların siyaset başta olmak üzere sosyal hayatın farklı alanlarında söz ve hak sahibi olmaları masaya yatırıldı.

Kastamonu Milletvekili Ekmekci 'Şehit Şerife Bacı’nın Torunları Söz, Iş Ve Karar Başında' 1

Ekmekci, “Şehit Şerife Bacı’nın torunları söz, iş ve karar başında” dedi.

“Kadın Liderler” toplantısında dünyanın farklı ülkelerinden gelen kadın temsilcilerle kadın sorunlarını değerlendirdiklerini kaydeden Milletvekili Ekmekci, “Her ülkede kadınların toplumsal hayattaki yerlerine ilişkin benzer sorunlar var. Ancak görüyoruz ki kültürümüzde kadının yeri tarihsel olarak baktığımızda dünyanın birçok ülkesinden çok ileri. Ekonomiden sosyal hayata kadar kadının belirleyiciliği ülkemizde diğer ülkelere nazaran hiç de az değil, hatta çoğunun üstünde. Kastamonu’yu kadın milletvekili çıkaran iller arasında gösteren sunum beni ayrıca mutlu etti. Şehit Şerife Bacı’nın torunları söz, iş ve karar başında. İlimizde kadın sesi ve gücünü çok daha yukarıya taşımak için mücadele vereceğiz” dedi.

Kastamonu Milletvekili Ekmekci 'Şehit Şerife Bacı’nın Torunları Söz, Iş Ve Karar Başında'

“Sarımsak tarlalarımız kadın emeğinin paha biçilmez tablosudur”

Katıldığı sarımsak hasadı programına da dikkat çeken Milletvekili Ekmekci, “Taşköprü sarımsağı hasat programında kadın emekçilerimiz ile bir araya gelmenin kifayetsiz mutluluğunu yaşadım. O tarlalarda izim var, hep olacak. Sarımsak tarlalarımız, kadın emeğinin paha biçilmez tablosudur. Kadın emeği olmasa tarlalar dilsiz kalır. Sarımsak işçisi kadınlarımızın her biri birer kadın lider. Kadın liderlerimiz oldukça Kastamonu ekonomisi tökezlemez. Emekleri için teşekkür ettim ve her emekçinin daima omuz başında olduğumu bir kez daha dile getirdim” açıklamasında bulundu.

Kastamonu'da tedavisi tamamlanan yaban hayvanları doğaya salındı Kastamonu'da tedavisi tamamlanan yaban hayvanları doğaya salındı

Kastamonu Milletvekili Ekmekci 'Şehit Şerife Bacı’nın Torunları Söz, Iş Ve Karar Başında' 3

İLGİLİ HABER

"Taşköprü sarımsağı hasadı devam ediyor! 40 ile 130 lira arasında satılıyor!"

"Taşköprü'de çiftçilerin hazırladığı 312 projeye, 151 milyon lira hibe! (2024 Temmuz)"

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU