Disney'in büyük gişe yaptığı ve çok kazandığı Karayip Korsanları serisini yeniden çekmeyi planladığı öne sürüldü. 5 filmlik Karayip Korsanları serisi, 14 yıl içinde gişede toplam 4.5 milyar dolar elde etmişti.

Yıldız Tilbe Türkiye'nin en eğlenceli kadın şarkıcısı Yıldız Tilbe Türkiye'nin en eğlenceli kadın şarkıcısı

Disney'in yeniden çekim için senaryoda çalışmak istediği kişiler ise  Rheet Reese & Paul Wernick ikilisi. Gişede fırtınalar estiren ve en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan Deadpool'un senaryosuna imza atan ikili, Zombieland'in de senaryosunun yazarlarıydı. Senarist ikili aynı zamanda Michael Bay'in gelecek filmi 6 Underground ve "Zombieland" devam halkasında da kalem oynatıyor.

Orijinal serinin yapımcılığını üstlenen Jerry Bruckheimer, yeniden çekimde de yapımcılığı üstlenmeye devam edecek. Orijinal seriden kimlerin yeniden uyarlamada boy göstereceği şu an için belirsizliğini koruyor. Orijinal seri boyunca seyircilerin sevgisini kazanan Kaptan Jack Sparrow'u canlandıran Johnny Depp de şu an için bu belirsizliğe dahil durumda. Ünlü oyuncunun son yıllarda özel hayatıyla çok ön planda olması, kendisini yeniden çekimin dışında bulmasına sebep olabilir.

Orijinal seride şu ana dek Keira KnightleyOrlando BloomPenelope CruzJavier Bardem ve Kaya Scodelario gibi pek çok tanınan isim boy gösterdi.