Altın fiyatları kısmi yükselişler kaydetti. Bugün açıklanacak olan Fed faiz kararı altın fiyatları tarafındaki rotayı tayin edecek. Yatırımcıların aklında ise 'Altın yükselecek mi artacak mı' sorusu var. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın beklentisini açıkladı.

İSLAM MEMİŞ'TEN ALTIN YORUMU

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memişaltın fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.

FED FAİZ KARARI AÇIKLANIYOR

İslam Memiş'in konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

"Fed faiz kararı bu akşam açıklanacak ancak bunun yanın Cuma günü ABD'de tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. Bu veri de Fed'in faiz politikasına dair ipuçları verecektir.

"FAİZİ PAS GEÇEBİLİR"

Fed'in pas geçme olasılığı var. Piyasalar bunu yüzde elli şekilde fiyatladı. Mart ayında 25 baz puanlık faiz artırımı yapabilir. 2024'ün ikinci yarısında faiz indirimine gideceği beklentisi var.

"ONS ALTIN 2000 DOLARA KADAR GERİ ÇEKİLEBİLİR"

Ons altın Fed'e kadar 2000 dolara kadar çekilebileceğini Fed sonrası ise 2070 dolar seviyesini hedef alan bir yükseliş ile karşı karşıyaya kalacak. 2000 dolar seviyesi ile alakalı beklentim devam etmekte.

"OCAK AYINDA BU YIL BASKILANMASI SON DEFA OLACAK"

Yılın son baskılanmasını ise Ocak ayı olarak görebilirsiniz. 2000 dolar seviyesi orta ve uzun vadeli yatırımcılar için alım fırsatı vermekte. Ons altındaki bu baskılanma elinde dolar bulunduranlara altın alması için fırsat veriyor.

Fed sonrası tekrar yükseliş trendinde bulunan bir altın göreceğiz.

"ALTIN BORCU OLANLAR BU FIRSATI KAÇIRMAMALI"

Gram altın Fed'e kadar 2050-2040 TL destek seviyesini takip ediyor olacağım. Özellikle düğün yapacaklar, altın borcu olanlar bu haftayı kaçırmamalı. Yılın son alım fırsatları olarak değerlendirilmeli.

"ALTIN GRAM FİYATI YÜKSELECEK"

Gram altın tarafında tekrar 2070 TL seviyesini hedef alan bir yükseliş göreceğiz. Ondan sonra ise kademeli olarak dalgalı seyir göreceğiz.

İSLAM MEMİŞ'TEN 2024 TAHMİNİ

Ama ondan sonraki hedef 2090-2150 TL yaz aylarında 2500-2070 lira yılın son çeyreğinde ise 3000 lira seviyesini beklemeyi sürdürüyorum.

"ALIM FIRSATI SUNUYOR"

Altın almak için fırsat kollayanlar Fed'e kadar vakit var. Bu süreç içerisinde altın almak isteyenler bunu fırsata çevirebilir."

Tavuğun tadını unutturacak zam yolda… O tarihten sonra fiyatı el yakacak Tavuğun tadını unutturacak zam yolda… O tarihten sonra fiyatı el yakacak

Editör: Mustafa Balcı