Geçim sıkıntısı yaşadığını iddia ederek, bazı sahışların internet üzerinden bebeklerini satışa çıkarması büyük yankı uyandırdı. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ve Türk Ceza Kanunu'na göre suç teşkil eden bu eylemler, toplumda büyük tepkiyle karşılanırken, derin bir endişe de beraberinde getirdi.

55 GÜNLÜK KIZINI 100 BİN LİRAYA İLANA KOYDU

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre; Kırıkkale'de, bir anne 55 günlük kız bebeğini 100 bin TL karşılığında internet sitesinde ilana koyarak infial yarattı. İlanında, maddi sıkıntılarını ve borçlarını gerekçe gösteren anne, "Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim" ifadeleriyle dikkat çekti.

DOĞMAMIŞ BEBEĞİNİ 110 BİN LİRAYA SATIŞA ÇIKARDI

Öte yandan, Antalya'da 23 yaşındaki bir anne de doğumuna 30 gün kalan kız bebeğini 110 bin TL'ye satışa çıkardı. İlanda, bebeğin doktor kontrolleri ve ultrason fotoğrafları da paylaşılırken, "Acilen bebeğimi vermek istiyorum" ifadesi dikkat çekti. Benzer şekilde, İzmir'de bir aile üniversite öğrencisinden 45 bin TL karşılığında bebeği aldığını belirtirken, başka bir aile ise hastane masraflarını ödeyerek bebeği kendileri doğmuş gibi üzerine geçirdiklerini itiraf etti.

Tokat'ta otları temizlemek için yakılan ateş büyüyerek meyve ağaçlarına zarar verdi Tokat'ta otları temizlemek için yakılan ateş büyüyerek meyve ağaçlarına zarar verdi

Bebek

(karar)