GMG Kastamonuspor kafilesi, Iğdır'da kaldıkları otelden ayrılarak havalimanına hareket etmeyi planlıyor ancak Iğdır FK taraftarları otelin etrafında beklemeye devam ediyor. Taraftarların, sporcuları taşlamak için fırsat kolladığı öğrenildi. Bu durum, sporcuların ve teknik ekibin güvenliği konusunda ciddi endişelere yol açıyor.

Güvenlik Endişeleri Artıyor

Durumun ciddiyeti nedeniyle yetkililerden acil müdahale ve güvenlik önlemlerinin artırılması talep ediliyor. Sporcuların güvenli bir şekilde havalimanına ulaşabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanıyor. Olay yerinde bulunan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı ve GMG Kastamonuspor asbaşkanı Erkan Yılmaz, yaşanan gerginliği bir video ile paylaşarak önemli bir açıklamada bulundu.

Erkan Yılmaz'dan Açıklama

KGC Başkanı ve GMG Kastamonuspor asbaşkanı Erkan Yılmaz, konuyla ilgili bir video paylaşarak, "Otelimizden ayrılıp havalimanına hareket edeceğiz ancak halen toplanmalar devam ediyor. Yine taşlama derdindeler," dedi. 

Spor Kamuoyu Endişeli

Olay, spor camiasında büyük yankı uyandırdı. Sporcuların güvenliği konusunda yaşanan bu tür olayların, sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna aykırı olduğu belirtiliyor. Yetkililerin acil olarak gerekli tedbirleri alması ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için önlemler geliştirmesi gerekiyor. 

İLGİLİ HABERLER

Felaketin eşiğinden dönüldü! Otomobil 37 plakalı traktöre çarptı! Felaketin eşiğinden dönüldü! Otomobil 37 plakalı traktöre çarptı!

"Iğdır'da GMG Kastamonuspor'un başına gelen olaylar ardından açıklamalar!"

"Vandallara Cengiz Aygün'ün sözü var: Akan her kanın hesabı sorulacak!"

"Kastamonuspor'a çirkin saldırı! Kastamonuspor'un otobüsünü taşladılar! Kaleci kafasından yaralandı! (video haber)"

"Iğdır'dan Kastamonuspor'a saldırıya dair yeni görüntüler geldi!"

Haber: Ünal TOPUKSUZOĞLU

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU