Özel Bireylere "Özel Yemek" Özel Bireylere "Özel Yemek"

Taşköprü ilçemizde 10 yıl boyunca Belediye Başkanlığı görevini yürüten önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bugün AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı'na gelerek aday adaylığı başvurusunu yaptı. Arslan, "Listenin neresinde olursam olayım partim için her zaman hizmet etmeye hazırım" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerin 14 Mayıs tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Seçim startının verilmesinin ardından partilerde de milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı. AK Parti Kastamonu’da 28. dönem milletvekilliği aday adayı olarak başvuru yapan isimlerden biri de önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan oldu. Arslan, bugün AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı'na gelerek resmî başvurusunu yaptı.
Aday adaylığı dosyasını AK Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ferit Abayoğlu’na teslim eden Arslan, konuşmasına Kahramanmaraş merkezli meydana gelen, “Asrın felaketi” olarak adlandırılan, 11 ili de etkisi altına alan yıkıcı depremlerde ve yoğun yağışın etkili olarak sele yol açtığı Şanlıurfa'da hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, geride kalanlara da sabır dileyerek konuşmasına başladı. Milletvekili aday adayı Hüseyin Arslan, "Buruk bir seçim yaşıyoruz. 6 Şubat'ta ülkemizin 5'te birini etkileyen 2 büyük deprem meydana geldi. Felaketin boyutu çok büyük. Geride kalan depremzede vatandaşların yaralarını kısa sürede sarmak için çalışmalar son hızla sürüyor. Bende geçtiğimiz haftalarda afet bölgesine giderek çalışmaları yakından takip ettim ve vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştım. Dün de Şanlıurfa'da bir sel felaketi yaşandı. Bir yılda yağması gereken yağmur bir günde yağdı. Deprem ve selde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu gibi felaketlerin altından ancak güçlü ülkeler kalkabilir. Bizim ülkemiz de çok güçlü ve çok şükür başımızda da Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var" dedi.